free templates joomla

Sergei Kornev kończy karierę! Nemkov vs Safarov na M-1 Challenge 40!

Sergey KornevDość niespodziewanie aktualny mistrz M-1 Global w wadze półciężkiej 34 letni Siergiej Korniew (11-2) podjął decyzję o zakończeniu kariery z powodów rodzinnych, poinformował rosyjski portal mixfight.ru, związany z największą europejską organizacją MMA. Zadecydowała ona, iż zwakowany pas, będzie stawką na gali M-1 Challenge 40, która odbędzie się 7 czerwca w Inguszetii na a walczyć będą o niego Wiktor Nemkow (16-4) i kontrowersyjny góral z Dagestanu Saparbek Safarow ( 6-0). Niestety na razie oficjalnie do konfrontacji nie został zaproszony polski zawodnik Marcin Zontek, który bił się w dramatycznej walce z Korniewem w ubiegłym roku i przez organizację M-1 Global pojedynek został okrzyknięty "Walką Roku 2012".

Sergiej Korniew miał wiele sukcesów na koncie i bardzo wyczerpującą karierę w bazowym sporcie czyli w zapasach. W 1999 roku został mistrzem Rosji w i otrzymał ceniony w krajach byłego bloku wschodniego tytuł mistrza sportu. W 2007 roku zadebiutował w MMA i wygrał siedem kolejnych walk, sześć z nich przed czasem, zdobywając Puchar Morza Czarnego i triumfując w turnieju Legionfight. W 2009 roku wystąpił w World Team Championship w ramach M-1 Challenge. W 2011 roku, osiemnaście miesięcy po przerwie, Sergei wrócił do walk i walczył w M-1 Selection 2011 pokonując Antonio Gonzaleza. Także w 2011 wystąpił na słynnej gali M-1 Global Fedor vs Monson przegrywając na punkty z Salimem Dawidowem.

Do historii rosyjskiego MMA przeszedł jednak po dramatycznym pojedynku na M-1 Challenge 34 z Marcinem Zontkiem, która była prawdziwą masakrą w walce o tytuł M-1 Challenge. Krew, połamane zęby i pot dały mu najważniejszy w karierze tytuł wagi półciężkiej M-1 Global. Zrzekając się czy nie i tak Korniew został zapisany w historii rosyjskich Mieszanych Sztuk Walki i co ważne wraz z nazwiskiem polskiego fightera Marcina Zontka z którym stoczył najlepszą walkę w 2012 roku w Rosji.

Wiadomość o odejściu Korniewa zmusiła organizację do podjęcia szybkiej decyzji w sprawie znalezienia najbardziej wartościowych pretendentów do walki o tytuł. Odbędzie się ona 7-go czerwca w Dżeirat w górskiej republice Inguszetii, gdzie miały już miejsce świetne gale MMA.

Nowy kandydat do walki o tytuł Wiktor Nemkow jest jednym z najsilniejszych zawodników w Rosji w kategorii wagowej do 93 kg. Ma 26 lat i stoczył 20 profesjonalnych walk MMA z czego wygrał 16. Walczył w M-1 Selection 2009, a także prestiżowym Grand Prix League S-70. Jest także mistrzem świata w Sambo Bojowym. Nemkow jest jednym z najbardziej błyskotliwych rosyjskich fighterów młodego pokolenia.

Z kolei Saparbek Safarow był autorem jednego z najbardziej kontrowersyjnych momentów w historii turnieju M-1 Challenge, Kiedy to w porywie kaukaskiej euforii, spoliczkował Polaka Tomasza Narkuna na ważeniu i pojedynek został skreślony z karty walk, bo nasz zawodnik nie przyjechał bić się na ważeniu a Safarowa momentalnie odsunięto od pojedynków. Na marginesie warto zaważyć, że zdarzenie nagrane i wrzucone do serwisu youtube.com miało przeszło 1,7 mln wejść co pokazuje, że Safarow i Narkun stali się znanymi postaciami MMA i zaistnieli w masowej świadomości. Może niekoniecznie w taj formie jakby sobie fani sportu życzyli, ale rzeczywistość przeszła i ich samych a także i ich oczekiwania.

Tak czy tak powrót Safarowa na wielką arenę jest oczekiwany przez kibiców MMA fanów, bo jest on jednym z najbardziej utalentowanych zawodników wagi półciężkiej w Rosji. W karierze był mistrzem Europy w Pankration, mistrzem świata w Kick-Jitsu i Sambo. W walce z Nemkowem nie stoi na straconej pozycji, bo umie walczyć sprytnie, widowiskowo i...chamsko, co pokazał w kilku walkach. Ma wrodzoną brutalność, ale akurat w MMA nie jest to wada.