free templates joomla

Utalentowany młody bokser Paweł Brach podpisał kontrakt z Tymex Boxing Promotion!

Paweł Brach podpisał kontrakt z Tymex Boxing Promotion!Jeden z największych talentów w polskim boksie, radomianin Paweł Brach podpisał kontrakt zawodowy z Tymex Boxing Promotion! Wkrótce informacja o debiucie.

 - Do naszego teamu dołączył bokser z Radomia, który już zdążył zapisać ważną kartę w historii naszego pięściarstwa – mówi Mariusz Konieczyński, prezes Tymex Boxing Promotion.

Pod koniec 2021 roku podopieczny trenera Sławomira Żeromińskiego z Radomiaka powtórzył – po 34 latach – wspaniałe osiągnięcie swojego szkoleniowca. Paweł Brach stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski Seniorów w wadze 57 kg. Tymczasem Sławomir Żeromiński zwyciężył w 1987 roku w kategorii 54 kg.

Paweł Brach ma 21 lat, a już mnóstwo sukcesów na ringach olimpijskich. W 2021 roku zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21. Mógł zdobyć złoto, ale ze względów zdrowotnych nie został dopuszczony do walki półfinałowej.

W kolejnym sezonie znów miał szansę na awans do strefy medalowej, jego ćwierćfinałowy rywal Włoch Baldassi był liczony, jednak ostatecznie Polak przegrał niejednogłośnie na punkty.

Radomianin Brach był także w najlepszej ósemce Mistrzostw Europy Seniorów w Armenii i Juniorów w Bułgarii. Od kilku lat należy do najlepszych bokserów na naszym kontynencie. Walczył także na Mistrzostwach Świata Seniorów w Serbii.

- Wiążemy duże nadzieje z zakontraktowaniem Pawła Bracha. Na co dzień trenuje ze Sławomirem Żeromińskim i Michałem Żeromińskim w Gromda Gym w Radomiu. Wkrótce poinformujemy o dacie zawodowego debiutu i czekamy na pierwsze sukcesy w gronie profesjonalistów – powiedział prezes Mariusz Konieczyński.

Paweł Brach aż 3-krotnie walczył w finale MP Elity, po złoto sięgnął we wspomnianym 2021 roku, a po srebro w 2020 i 2022 roku. Łącznie jest 6-krotnym Mistrzem Polski, tytuły zdobywał też w młodzieżowcach (2), juniorach (2), kadetach (1).

Źródło: Informacja prasowa Tymex Boxing Promotion