free templates joomla

UFC Fight Night 223: Arman Tsarukyan z Renato Moicano w walce wieczoru!

Arman TsarukaynByły rywal polskiego zawodnika wagi lekkiej Mateusza Gamrota, Arman Tsarukyan (19-3 MMA, 6-2 UFC) poinformował, że w kolejnej walce zmierzy się z Brazylijczykiem Renato Moicano (17-5-1 MMA, 9-5 UFC) podczas gali UFC Fight Night 223, która odbędzie się 29 kwietnia w hali UFC Apex w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawsze, będzie to walka wieczoru. Gala do tego momentu nie miała walki wieczoru. Ciekawostką jest fakt, iż podczas wydarzenia wystąpi Michał Oleksiejczuk, który zmierzy się z Brazylijczykiem Caio Boralho. Tsarukyan zajmuje obecnie 8 pozycję w rankingu Ultimate Fighting Championship. Jego rywal jest na 13 pozycji.

„Będę walczył z Renato Moicano w głównym pojedynku wieczoru. Będziemy headlinerem gali UFC Fight Night. Zestawienie? Niezbyt mi się to podoba, ponieważ chciałbym walczyć z kimś, kto jest wyżej ode mnie, a nie niżej, ale ponieważ jest to główna walka wieczoru, nie mogę przegapić takiej okazji. Walka przyciągnie sporo uwagi. Bycie twarzą gali jest zawsze dobre. Zwycięstwo będzie dużym krokiem naprzód” – powiedział Tsarukyan w rosyjskiej prasie.

Ormianin reprezentujący formalnie Rosję, ostatni raz wystąpił w grudniu 2022 na gali UFC Fight Night 216, gdzie pokonał Kazacha Damira Ismagulova. "Ahalkalakets" odpracował tą walką porażkę z Mateuszem Gamrotem i potwierdził wysokie aspiracje do walk o najważniejsze cele. Pojedynek z Brazylijczykiem nie musi być krokiem w tył. Taką samą sytuację miał Gamrot z Jalinem Turnerem. 33-letni Moicano pokonał w ostatniej walce Brada Riddella w listopadzie 2022.

Autor: Tomasz Majewski