free templates joomla

Polacy ze zmiennym szczęściem na arenach MMA

Adrian KępaMiniony weekend obfitował w występy Polaków i kojarzonych z polskim podwórkiem na międzynarodowym rynku MMA. Polscy fighterzy brali udział na galach nie tylko w Europie, ale nawet na kontynencie amerykańskim. W dwóch przypadkach były to walki o pas lub main event, co oznacza szacunek dla polskich dokonań. Były to też prestiżowe eventy jak francuski Hexagone MMA, holenderski Levels Fight League (LFL 8) a także austriacki Cage Fight Series (CFS 13).

Na kontynencie amerykańskim pomijając nieudany występ Łukasza Brzeskiego (8-3-1 MMA, 0-2 UFC) na UFC Fight Night 221 w Las Vegas w sobotę 12-go marca, Łukasz Demczur (8-5) zawalczył na kanadyjskiej gali Samourai MMA 5, która odbywała się w Laval w prowicji Quebec w piątek 11-go marca. Niestety zawodnik z Poznania został znokautowany przez Alexa Mrgana (11-5) w pierwszej rundzie.

Występy we Francji niestety nie napawały optymizmem. Znana z występu w KSW Weronika Eszer (0-3) została znokautowana backfistem przez debiutującą Brytyjkę Shanelle Dyer (1-0) podczas gali Hexagone MMA 7 w Arena Futuroscope w Poitiers. Kacper Miklasz (3-7) przegrał z kolei z Paulem-Emanuelem Gnazem (6-2) z Irlandii przez nokaut. Jedynie weteran KSW, FAME MMA i Prime Norman Parke (31-7) zdołał na punty wygrać swoją walkę. Irlandczyk pokonał Juniora Orguhlo (16-10) z Brazylii.

Trochę lepiej wypadła wizyta naszych fighterów w Holandii na gali Levels Fight League 8 w Amsterdamie. W walce wieczoru Adrian Kępa (11-7) wygrał z Anglikiem Chrisem Fishgoldem (18-5) odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Także Piotr Kalenik (10-9) z Valetudo Białystok poddał doświadczonego Holendra Nillsa Van Noorda (21-11). Na tej samej gali po kontuzji w KSW wystąpił weteran Kickboxingu Jason Wilnis (2-3). Przegrał jednak walkę ze swoim rodakiem z Joey Benkerboschem (5-2).

Niestety porażki w MMA doznał też weteran walk na gołe pięści m.in. Wotore Szymon Szynkiewicz (2-6), który wziął udział w 16-osobowym turnieju wagi ciężkiej Levels Fight League: Heavyweight Grand Prix. Popularny "Sherk" został poddany przez Aladina Bel Halimę (2-2) w drugiej rundzie 3 minutowych walk. Polak za kilka dni ma walkę na gołe pięści z byłym mistrzem Bellatora Hectorem Lombardem na gali BYB 16: Desert Brawl w Dubaju.

Ostatnim z przegranych był Tomasz Łangowski (5-3), który walczył o pas wagi półśredniej z Austriakiem Danielem Konradem (5-1) na Cage Fight Series 13 w Grazu w Austrii w piątek 10-go marca. Niestety "Mad Dog" został poddany w pierwszej rundzie balachą przez rywala.

Autor: Artur Kujawski