free templates joomla

Madness Cage Fighting 8 już 10 marca! Święto Sportów Walki w Łęcznej!

Madness Cage Fighting 8 [MCF 8] Już 10-go marca br. w Hali Sportowej w Łęcznej odbędzie się ósma edycja gali Madness Cage Fighting (MCF 8). Po roku przerwy kibice organizacji mocno wyczekiwali kolejnego eventu i doczekali się. Kluczem do sukcesu organizacji są tradycyjnie lokalni lubelscy zawodnicy, którzy dadzą odpór przyjezdnym fighterom MMA, Kickboxingu. Po raz pierwszy w formule Cage Boxingu odbędzie się main event wydarzenia.

Walka wieczoru to absolutny hit i starcie gdzie zawodnik MMA, Patryk Semeniuk ze Sportowych Puław zmierzy się z doświadczonym bokserskim mistrzem IBO Intercontinental Przemysławem Runowskim (20-2, 5 KO) ze Słupska. To wyzwanie i pójście za nowymi trendami, gdzie kibice chcą widzieć dobre walki, ale i kreatywność organizatorów.

"To ciekawe zestawienie i rozwiązanie. Widzowie nie chcą się nudzić klasycznym boksem i wychodzimy im naprzeciw. Zestawiliśmy tu mistrza boksu i agresywnego zawodnika MMA. Obu dzieli spore doświadczenie, ale zawodnicy MMA już nie raz udowadniali, że agresją można wiele zdziałać. Ta walka nie potrwa długo i to publiczność powinno rozpalić" - mówią Organizatorzy i dodają - "to najbardziej rozbudowana karta walk z udziałem lokalnych zawodników. Robimy to dla nich i widzów. Dajemy platformę do rozwoju Sportów Walki w całym makroregionie. 10-go marca to udowodnimy". Warto wspomnieć, że wydarzenie mocno wspiera Urząd Miejski w Łęcznej, któremu ogromnie zależy na promocji sportu i miasta.

Jednak podstawą gali będą walki, gdzie wystapią miejscowi zawodnicy a także gwiazdy lubelskiej sceny Mieszanych Sztuk Walki i Kickboxingu. W popularnej formule K-1 dojdzie do mocnego starcia Wiktora Szadkowskiego z Lublina z utytułowanym Dominikiem Kaletą. Lublinianin to mistrz Polski w Kickboxingu (full-contact) i wicemistrz kraju w boksie (2020). Ma za sobą też walki zawodowe a Kaleta zdobywał tytuły w K-1. Jest zdobywcą m.in. Pucharu Świata. Polski Związek Kickboxingu wspiera mocno imprezę. Na szali położył pas MP Full-contact o który powalczą Kacper Walczak z Motoru Lublin i Dawid Różewski z KKS Sporty Walki Poznań. Także kickboxerzy Bartosz Guz i Łukasz Bartnik ściągną widzów na trybuny. Guz pewnie zmierza po pas organizacji w formule K-1 w małych rękawicach do MMA. W piątek musi potwierdzić aspiracje.

Miejscowe MMA reprezentowane będzie przez Adriana Żaka i Gerarda Ośko. Szansę dostaną także Kamil Frontczak, Adrian Stachal i Dorian Brodzik. Mocno reprezentowany będzie też Lublin, Chełm, Lubartów a nawet Biała Podlaska. Kibice mogą spodziewać się ostrych bitew bez pardonu. Już w tej chwili bilety są prawie wyprzedane. Zostały dosłownie ostatnie miejsca. Dla tych, którzy nie zdążą pozostaje transmisja na antenie Polsat Sport. Serdecznie zapraszamy!

Poniżej karta walk:

Walka wieczoru
67 kg: Przemysław Runowski (Czarni Słupsk) vs. Patryk Semeniuk (Sportowe Puławy)*

Karta główna
80 kg: Wiktor Szadkowski (KSW Motor Lublin) vs. Domink Kaleta (Soma Gym Kielce)**
77 kg: Adrian Żak (GKS Górnik Łęczna MMA) vs Marcin Kowalczyk (Gym Lublin)
75 kg: Bartosz Guz (Fight Gym Lublin) vs Maciej Grabski (Aligatores Warszawa)**
70 kg: Jakub Kwaśniewski (Waleczna Lubelszczyzna) vs. Michał Romaneczko (Giria Ninja Biała Podlaska)****
92 kg: Łukasz Bartnik (B&W K-1 Klub Lublin) vs Emil Wencel (RKSW Puncher Radom)**
61 kg: Gerard Ośko (GKS Górnik Łęczna MMA) vs Szymon Wieleba (Waleczna Lubelszczyzna)
95 kg: Tomasz Iwaniak (Motor Lublin Klub Sportów Walk) vs Paweł Mularczyk (Corio Team)
86 kg: Przemysław Kozioł (Gladio Lublin) vs. Bartosz Graczyk (K1 Fighting Center Lublin)

Karta wstępna (semi pro)
88 kg: Marcin Szczepaniak (MKS Lubartów) vs. Marcin Pacek (KS Workout Lubartów)
81 kg: Kacper Walczak (KSW Motor Lublin) vs Dawid Różewski (KKS Sporty Walki Poznań)***
77 kg: Dominik Buczek (Forca Dęblin MMA) vs. Kamil Frontczak (Górnik Łęczna MMA)
84 kg: Adrian Stachal (Górnik Łęczna MMA) vs Patryk Marszałek (Cross Fight Radom)
68 kg: Jakub Nowosad (Centrum Sportów Walki Bastion) vs. Michał Kłos (Universal Fight Team Rzeszów)
66 kg: Dorian Brodzik (GKS Górnik Łęczna) vs. Piotr Jaworski (Fabryka Sportu Chełm)
84 kg: Daniel Krawczyński (Bastion Chełm) vs. Dominik Sztaba (Motor Lublin)
61 kg: Patryk Dudzik (KS Workout Lubartów) vs. Ernest Kopeć (Dziki Wschód Biała Podlaska)

*        boks w małych rękawicach
**      zasady K-1
***    walka o pas MP PZKB Full-contact
****  hybrid rules (1, 2 runda KB & 3 runda MMA)