free templates joomla

UFC 285: Mateusz Gamrot wchodzi do gry! Pojedynek z Jalinem Turnerem!

Mateusz Gamrot32-letni polski zawodnik MMA wagi lekkiej Mateusz Gamrot (21-2 MMA, 4-2 UFC) już 4-go marca ponownie wyjdzie do oktagonu Ultimate Fighting Championship a jego rywalem będzie Amerykanin Jalin Turner (13-5 MMA, 6-2 UFC) do starcia dojdzie na gali UFC 285: Jones vs. Gane w hali T-Mobile Arena w Las Vegas (USA).

Polak zajmujący 7 pozycję w rankingu UFC zastąpił Nowozelandczyka Dana Hookera w starciu z "Tarantulą" - jak nazywany jest 27-letni fighter Carlson Gracie Riverside z Kalifornii. Hooker doznał kontuzji ręki i w najbliższym czasie jego udział w walkach jest wykluczony.

Gamrot ma za sobą porażkę z Beneilem Dariushem, której doznał w końcówce 2022 na UFC 280. Wcześniej zanotował cztery zwycięstwa w tym niezwykle cenne nad reprezentującym Rosję, Ormianinem Armanem Tsarukyanem na UFC Fight Night 211. Na koncie ma też dwie porażki wliczając w to niezasłużoną w debiucie z Guramem Kutateladze.

Turner odniósł sześć zwycięstw podczas 4,5 roku kariery w Ultimate Fighting Championship, do której trafił z programu Dana White Contender Series. Zaczął od porażki z Vincentem Luque na UFC 229: Khabib vs. McGregor w kategorii półśredniej a później z Mattem Frevolą, ale później zaczął odnosić zwycięstwa w tym ostatnie nad cenionem Bradem Riddelem na UFC 281: Adesanya vs. Pereira w listopadzie 2022.

Autor: Tomasz Majewski