free templates joomla

Karolina Kowalkiewicz odnosi zwycięstwo na UFC 281! Video

Karolina KowalkiewiczPolska zawodniczka MMA wagi słomkowej Karolina Kowalkiewicz (14-7 MMA, 7-7 UFC) odniosła siódme zawodowe zwycięstwo w organizacji Ultimate Fighting Championship. Polka pokonała jednogłośnie na punkty 37-letnią Argentynkę Silvanę Gomez Juarez (11-5 MMA, 1-3 UFC) podczas gali UFC 281 Adesanya vs. Pereira, która odbyła się 12 listopada w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku (USA).

Pojedynek zaczął się bardzo dobrze dla Kowalkiewicz, której udało się sprowadzić rywalkę do parteru i niewiele brakowało by zdołała by zmusiła Gomez do poddania. Tej udało się jednak przetrwać i przez dwie rundy odpierać ataki Polki. Jednak to Kowalkiewicz stwarzała większą presję w drugiej i trzeciej rundzie. Po zakończeniu walki było trochę wątpliwości ze względu na długie zliczanie punktów, ale skończyło się szczęśliwie.

Było to drugie zwycięstwo z rzędu Pollki od czasu jej powrotu na UFC 265, gdy uległa Jessice Penne. Wcześniej Kowalkiewicz doznała poważnej kontuzji oka na gali UFC on ESPN+ 26: Felder vs. Hooker w Nowej Zelandii walcząc z Chinką Yan Xiaonan. W ostatnim występie przed UFC 281, Kowalkiewicz uporała się z dawną rywalką Felice Herrig. Warto przypomnieć, iż Karolina to była pretendentka do pasa mistrzowskiego w tej dywizji. Aktualnie Kowalkiewicz trenuje w American Top Team (ATT) na Florydzie i to także drugi sukces pod tym brandem.

Autor: Tomasz Majewski