free templates joomla

Marcin Bandel z pasem mistrza Brave CF

Marcin Bandel Polski zawodnik MMA Marcin "Bomba" Bandel (22-7-1 MMA, 3-0 BRAVE) zdobył pas mistrza organizacji Brave Combat Federation w wadze do 175 funtów (79,3 kg) podczas gali BRAVE CF 63, która odbyła się w Isa Town w Bahrainie w środę 19-go października. 33-letni Polak pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie reprezentującego Austrię Ismaila "The Austrian Wonderboy" Naurdieva (22-6 MMA, 2-2 BRAVE).

Zarówno Polak jak i Naurdiev to zawodnicy z przeszłością w UFC. Dodatkowo Naurdiev z polskimi zawodnikami miał "na pieńku", bowiem pokonywał Daniela Skibińskiego i Tymoteusza Łopaczyka. Polskie powiedzenia mówi: "Do trzech razy sztuka" i tej sztuki dokonał Bandel, pokonując reprezentanta Austrii.

Pojedynek przebiegał pod dyktando Bandela, który już na początku walki trafił Naurdieva bokserskim uderzeniem a potem przeszedł do pracy grapplerskiej, w której celuje. Polak podjął próbę założenia dźwigni na ramię (balachy) i po zaledwie 1,5 minuty zmusił do odklepania mającego dagestańskie korzenie 26-letniego fightera. Dla Bandela to jeden z największych sukcesów personalnych.