free templates joomla

Michał Oleksiejczuk kontra Albert Duraev na UFC Fight Night w grudniu!

Duraev vs PleksiejczukReprezentujący Rosję czeczeński fighter wagi średniej Albert Duraev (15-4 MMA, 1-1 UFC) będzie rywalem 27-letniego Michała Oleksiejczuka (17-5 MMA, 5-3 UFC) podczas gali UFC Fight Night: Cannonier vs. Strickland, która odbędzie się w hai UFC Apex w Las Vegas (USA) w dniu 17-go grudnia 2022.

33-letni zawodnik to były mistrz organizacji ACB, którą opuścił w 2018 roku w atmosferze skandalu i pretensji jej właściciela Mairbeka Khasieva. Ostatni pojedynek w jej ramach stoczył z naszym Piotrem Strusem pokonując go na punkty w Krasnodarze.

Potem planował światową karierę. W międzyczasie był nawet ogłoszony jako zawodnik polskiej KSW, ale ostatecznie podpisał kontrakt z UFC, który nie wszedł w życie. Dopiero udział w Dana White's Contender Series dał mu awans do amerykańskiej organizacji w 2021 roku. Duraev do tej pory stoczył w UFC dwie walki z których jedną wygrał z Rosjaninem Romanem Kopylovem a drugą przegrał, gdy rozbił się o twardego Joaquina Buckleya w czerwcu tego roku.

Oleksiejczuk swoją przygodę z UFC rozpoczął w grudniu 2017, gdy pokonał Khalila Routree jako najmłodszy zawodnik dywizji półciężkiej. Niestety wynik walki anulowano z powodu nieudanego testu antydopingowego, ale Polak potwierdził swoje atuty wygrywając kolejne dwa pojedynki. Niestety zatrzymał się na weteranie i byłym pretendencie Ovince St. Preux a także młodym Australijczyku Jimmym Crute. 2021 rok kończył dwoma zwycięstwami nad Litwinem Bukauskasem i Shamilem Gamzatovem z rosyjskiego Dagestanu. Zatrzymał się na nieznacznej porażce z doświadczonym kickboxerem Dustinem Jacobym pocz ym przeszedł do wagi średniej i odprawił z UFC weterana Sama Alveya. Teraz czeka go drugi pojedynek w tej kategorii wagowej.

Autor: Tomasz Majewski