free templates joomla

17-latek zadebiutuje w UFC?

Raul RosasDebiut 17-letniego Meksykanina Raula Rosasa Jr. (5-0) będzie jednym z ważniejszych wydarzeń podczas nadchodzącej Dana White's Contender Series, która odbędzie się w nocy z wtorku na środę 20 września. Niezwykle utalentowany "El Niño Problema" musiał uzyskać specjalną zgodę Nevada Athletic Commission (NAC), by wystąpić przeciwka Mando Gutierrezowi (7-1).

W przypadku awansu i otrzymania kontraktu będzie najmłodszym zawodnikiem w historii Ultimate Fighting Championship, który wystąpi na jej arenie. Za niecały miesiąc Paradoksalnie mieszkający aktualnie w Kalifornii fighter będzie walczył z rodakiem, którym jest urodzony w USA, 25-letni Gutierrez.

Jak sam powiedział w wywiadach, walczył już ze starszymi rywalami. Najstarsi mieli nawet ok. 34 lat a najmłodsi 25 lub 26 lat. Było to możliwe dzięki promotorom organizującym walki w indiańskich eksterytorialnych rezerwatach. Oczywiście konieczna była zgoda rodziców. Rosas karierę w MMA rozpoczął w wieku lat 15-stu i szybko wygrywał swoje pojedynki. Momentalnie też wszedł w status profesjonalnego fightera i wygrał pięć walk z rzędu. Czy wygra szóstą, przekonamy się dziś w nocy.

Autor: Tomasz Majewski