free templates joomla

Michał Oleksiejczuk nokautuje Sama Alveya na UFC Fight Night w Las Vegas! Video

Michał Oleksiejczuk, UFCEfektowne piąte zwycięstwo w Ultimate Fighting Championship zanotował 27-letni polski zawodnik Michał Oleksiejczuk (17-4 MMA, 5-3 UFC), który w sobotnią noc 6 sierpnia znokautował amerykańskiego weterana Sama Alveya (33-18-1 MMA, 10-13-1 UFC) podczas gali UFC on ESPN 40, która odbyła się w hali UFC Apex w Las Vegas (USA).
Oleksiejczuk dwukrotnie kładł na deski Amerykanina już pierwszej rundzie nim sędzia Herb Dean przerwał pojedynek. Polski fighter tym sposobem udanie debiutował w wadze średniej (185 funtów/83,9 kg) zrzucając do walki ok. 9 kg. Do tej pory występował w wadze półciężkiej, najliczniej reprezentowanej przez Polaków. Walczy w niej m.in. były mistrz Jan Błachowicz i Marcin Prachnio.

Michał Oleksiejczuk trenuje obecnie w Ankos MMA Poznań pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego. Dla Alveya nazywanego "Smilin" (uśmiechnięty - ang.) to prawdopodobnie ostatni występ w UFC, bowiem 36-latek zaznał ósmej porażki  w ostatnich dziewięciu występach w największej światowej organizacji walk MMA.


Autor: Tomasz Majewski