free templates joomla

Khamzat Chimaev wziął ślub w Czeczenii

Khamzat ChimaevCzeczeński zawodnik reprezentujący Szwecję Khamzat Chimaev (11-0 MMA, 5-0 UFC) zmienił stan cywilny, biorąc ślub. Póki co zawodnik nie pochwalił się tym faktem w mediach społecznościowych, ale jako pierwszy poinformował o tym mianowany przez Putina szef Czeczeńskiej Republiki Ramzan Kadyrow ujawniając, iż był obecny jako gość na ślubie zawodnika w Groznym.

Przyjaciele, dzień wcześniej z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wesele, które odbyło się w restauracji Parus” – napisał Kadyrow na swoich mediach społecznościowych. Nie od dziś wiadomo, iż jest on wielkim admiratorem kariery swojego krajana. Budzi to wiele kontrowersji na świecie z uwagi na postać Kadyrowa, podejrzewanego o zabójstwa i uprowadzenia obywateli kaukaskiej republiki.

Tym faktem zdaje się zbytnio nie przejmować Chimaev, który jest sowicie obdarowywany przez dyktatora. M.in. otrzymał w ubiegłym roku luksusowego mercedesa, którego zresztą szybko rozbił. To jednak żaden problem, bo Kadyrow zapewne da mu następny.

Kadyrow opisał też swoją radość z faktu, iż stało się to w Czeczenii. "Drogi BRAT, zawodnik UFC Khamzat Chimaev związał się więzami rodzinnymi. Zgromadzili się tu nie tylko krewni i rodzina Khamzata, ale także liczni przyjaciele. Wszystko było doskonale zorganizowane zgodnie z narodowymi tradycjami. Bardzo podobała mi się moja wizyta na tej uroczystości. W końcu każda nowa rodzina w Czeczeńskiej Republice to dodatkowy powód do radości wszystkich jej mieszkańców. Nowożeńcom serdecznie gratuluję! Życzę szczerze zadowolenia Wszechmogącego, dobrego zdrowia, szczęścia i pomyślności!”.

Khamzat Chimaev jest rodowitym Czeczenem. Niejasne są motywy jego eksodusu. Według pierwotnych informacji, opuścił on Rosję w wieku 16 lat i uciekł do Skandynawii, gdzie poprosił o azyl polityczny. Jednak w rozmowie z Ilyą Andreevem, rosyjskim dziennikarzem gazety Sport-Express, zmienił wersję uzyskania szwedzkiego obywatelstwa. Według Khamzata młodszy brat musiał usunąć krwiak na plecach. Nie zdecydowano się przeprowadzić tego w kraju, a w Szwecji, gdzie osiedlili się w Malmö. W Czeczenii pozostał tylko jego ojciec, Khizar.

Chimaev aktualnie jest trzeci w rankingu wagi półśredniej UFC. W ostatniej walce pokonał Brazylijczyka Gilberta Burnsa na UFC 273 w kwietniu w Jacksonville w USA. Wcześniej wygrał cztery pojedynki z czego trzy w niewiele ponad dwa miesiące, ustanawiając swoisty rekord. Warto też pamiętać, iż na początku swojej kariery w MMA i wcześniej, Khamzat występował pod nazwiskiem swojej matki - Gerikhanov. Zamienienił je dopiero później na nazwisko ojca.

Wracając do spraw relacji z Kadyrowem, ta dziwna "przyjaźń" nie jest akceptowana przez wielu jego rodaków. Szczególnie tych, którzy musieli uciekać z ojczyzny. Kadyrowa traktują oni jak zdrajcę, który poszedł na współpracę z Putinem.