free templates joomla

Anzor Azhiev vs Mariusz Pioskowik na KSW 22!

Anzor AzhievJak poinformowała największa polska organizacja MMA czyli KSW  podczas gali KSW 22 w Warszawie w dniu 16 marca, zmierzą się Anzor Azhiev (3-0 MMA, 2-0 KSW) z Mariuszem Pioskowikiem (6-4 MMA, 0-1 KSW). Pojedynek odbędzie się w kategorii piórkowej do 66 kg.

22 letni Azhiev walczył w ramach KSW już dwukrotnie i dwa razy wygrał swoje pojedynki z Cengizemn Dana z Niemiec i Szkotem Paulem Reedem reprezentując klub Aquilla Competition. Obecnie pochodzący z Czeczenii zawodnik przystąpił do PJ Promotions Group i jest jednym z najmocniej promowanych zawodników. KSW przymierza się do wprowadzenia kategorii piórkowej jako stałego elementu w swoim asortymencie wag. Utalentowany Czeczen w przyszłości może stać się gwiazdą na miarę Mameda Khalidova i królować w tej kategorii, będąc obok Aslambeka Saidova trzecim czeczeńskim mistrzem w organizacji, co byłoby swoistym fenomenem na polskim rynku MMA.

Pioskowik liczący 29 lat to zawodnik Silesian Cage Club i podopieczny Tomasza Brondera znanego trenera i zarazem jednego z najlepszych sędziów w KSW. Miał on już okazję wystąpić na KSW Extra w 2008, gdzie w zawodowym debiucie został pokonany przez Macieja Górskiego, który wówczas wygrał turniej wagi lekkiej i później stał się jedną z "twarzy" KSW, aż do porażki z Niko Puhakką i burzliwego rozstania. Po bardzo nierównym okresie w swojej karie Pioskowik ustabilizował formę odnosząc w ostatnich walkach cztery zwycięstwa. Niestety ostatni pojedynek stoczył on w 2011 roku i przez cały 2012 pauzował co nie stawia go w roli faworyta w tej walce.