free templates joomla

Pobity mistrz UFC i aktor kina akcji w Meksyku! Video

Oleg Taktarov"Życie to nie jest film" - o tej bolesnej prawdzie przekonał się aktor kina akcji i były zawodnik MMA 53-letni Oleg Taktarov (17-5-2). Pierwszy rosyjski mistrz Ultimate Fighting Championship (UFC) Oleg Taktarov został pobity w Meksyku, kiedy stanął w obronie kobiety. Incydent miał miejsce w strefie turystycznej Riviera Maya a o sprawie poinformował konsul Rosji w tym kraju Andrey Troyanovski a także dziennikarz Aleksander Lutikov.

Sam Taktarov zabrał głos w 10 dni później opisując sprawę. „Uderzyli mnie chyba w tył głowy kijem bejsbolowym. Pojawił się krwiak wewnętrzny. Wskoczyło na mnie z dziesięć osób. Wbudziłem się z tego, bo dusiłem się. Miałem koszulkę na nosie, chciałem oddychać, ale wciąż bili mnie. Kiedy przybyła policja, odetchnąłam z ulgą. Zdałem sobie sprawę, że przeżyję, ale w każdej sekundzie myślałem, że umrę” - powiedział Taktarov.

Policja podjęła śledztwo choć według jego relacji został skuty i był nadal bity. „Według samego Olega policja podjęła sprawę, ale nie przekazał on żadnych informacji w tej sprawie do ambasady” – powiedział konsul Troyanovski. Taktarov wciąż przebywa w Meksyku - i ze względów bezpieczeństwa nie zamierza zdradzić szczegółów historii przed powrotem do Rosji twierdząc, że ludzie z którymi się zetknął to "jakaś struktura super-mafii”.

Konsul dodał, że monitoruje sytuację i będzie gotów interweniować, jeśli Rosjanin przy rozpatrywaniu sprawy spotka się ze stronniczym podejściem. „Dopóki nie ma takich faktów, trzymamy rękę na pulsie, został o tym fakcie powiadomiony i jesteśmy w kontakcie” – powiedział, dodając, że dyplomaci są głęboko zaniepokojeni tą sprawą, podobnie jak innymi podobnymi incydentami.

Taktarov zwrócił się do fanów na instagramie: „Jestem już zdrowy, rany się zagoiły”. Zawodnik podziękował fanom, którzy życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia. Powiedział również, że ma wiele materiałów o tym, czego turyści mogą spodziewać się w krajach Ameryki Łacińskiej. Wyraził nadzieję, że w przyszłości uratuje to wiele istnień.

Taktarov został mistrzem Ultimate Fighting Championship wygrywając turniej UFC 6 w 1995 roku. W karierze wygrał 17 walk  z czego 6 w UFC (2 porażki i 1 remis). Zaczynał od Judo i Sambo, startując od młodych lat i podczas służby wojskowej, którą odbywał w kompanii sportowej i wojskach przeciwlotniczych. Jego umiejętności zwróciły uwagę struktur rosyjskiego wywiadu i na początku lat 90-tych był konsultantem walki wręcz w KGB. Jednocześnie startował także w zawodach Jiu-Jitsu i za osiągnięcia w Sambo otrzymał tytuł Mistrza Sportu. Warto też podkreślić, iż ojciec Taktarova był pięściarzem. W karierze filmowej w USA grał w kilkudziesięciu produkcjach, z reguły były to role rosyjskich gangsterów i różnego rodzaju tzw. Bad Boy,ów. Tym razem jednak okazało się, że życie pisze lepsze scenariusze niż hollywoodzcy twórcy.