free templates joomla

Dominik Tkaczyk vs Dawid Kareciński na gali AFN 12!

AFN 12 Tkaczyk vs KarecińskiDawid Kareciński (2-0) poznał już swojego rywala. Już 26 lutego na gali AFN 12 w Gliwicach stanie w szranki z żołnierzem Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego, Szeregowym Dominikiem Tkaczykiem (2-0).

Reprezentant RKT Radom, Dominik Tkaczyk debiutował zawodowo na gali Madness Cage Fighting 6 we wrześniu 2020 roku, przegrywając wówczas z Giorgim Esiavą. Powrócił jednak do klatki dając świetne show kibicom na gali AFN Special Edition w maju tego roku w widowiskowy sposób rozprawiając się z Kamilem Warzybokiem, kończąc pojedynek  w drugiej jego odsłonie. Ostatnio mogliśmy oglądać go w klatce w starciu z Kacprem Wróblem na gali AFN 11 – BITWA O NIEPODLEGŁOŚĆ w listopadzie ubiegłego roku, jednak już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość swojego rywala.

Z kolei słynny „Karakan”, zapaśnik Śląska Wrocław, Dawid Kareciński będący medalistą Mistrzostw Świata i Europy, w spektakularny sposób przywitał się z kibicami w swoim zawodowym debiucie. Mowa tu o pojedynku z Rashedem Kaddourą, który miał miejsce w styczniu 2021 roku na gali Armia Fight Night  z numerem 9. Pokonał swojego rywala przez TKO, ciosami w parterze już w pierwszej odsłonie pojedynku!  Pół roku później skrzyżował rękawice z Przemysławem Górnym na jubileuszowej edycji gali w Żywcu, po batalii na pełnym dystansie Kareciński zwyciężył na kartach sędziowskich. Zawodnik z Wrocławia trenuje pod okiem Witolda Kostki oraz Romana Zięby. Swoje brazylijskie jiu-jitsu doskonali razem z Erykiem Maj.

Szykuje się ciekawa walka w kategorii piórkowej! Czy dobra passa Karecińskiego zostanie przerwana i tym samym Tkaczyk powróci na zwycięskie tory? A może to „Karakan” opuści klatkę AFN z trzecią zawodową wygraną? O tym dowiemy się już 26 lutego!

Dwunasta edycja gali Armia Fight Night –  odbędzie się 26 lutego w Gliwicach. Kibice będą mogli oglądać to sportowe widowisko na antenie TVP Sport. Dziesięć poprzednich edycji – w tym jedna Edycja Specjalna – nie zawiodły oczekiwań wymagających kibiców – również tym razem fani sportów walki mogą liczyć na mocne sportowe zestawienia.

Nazwiska bohaterów tego wydarzenia organizacja będzie odsłaniać niebawem. Gala organizowana przy współpracy federacji Armia FightNight z 18 Dywizją Zmechanizowaną Wojska Polskiego na czele z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim.

Źródło: Informacja prasowa AFN