free templates joomla

Kuzyn Khabiba, Usman Nurmagomedov aresztowany!

Usman NurmagomedovJak poinformowała rosyjska agencja prasowa TASS, rosyjska prokuratura wszczęła sprawę karną przeciwko rosyjskiemu zawodnikowi MMA Usmanowi Nurmagomedovowi (14-0). To kuzyn byłego mistrza UFC Khabiba Nurmagomedova a sprawa dotyczy potrącenia prowadzonym przez niego autem policjanta i ucieczka z miejsca zdarzenia.

Sprawa została wszczęta na podstawie art. 318 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej („Stosowanie wobec funkcjonariusza państwowego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych przemocy groźnej dla życia lub zdrowia”). Samochód, którym jechał Nurmagomedov, uderzył policjanta na punkcie kontrolnym w pobliżu lotniska w Kaspijsku. Sportowiec i towawarzyszacy mu Kamal Idrisow zostali zatrzymani już w Moskwie.

Rosyjki kanał Mash opublikował nagranie wideo z incydentu. Pokazuje, jak kierowca Toyoty Camry jedzie na lotnisko w Kaspijsku (Dagestan). ignorując żądania policjanta, aby się zatrzymać i odjeżdża, przy okazji raniąc innego funkcjonariusza, który przybył na pomoc.

Zatrzymany jest kuzynem szanowanego mistrza UFC i aktualnie reprezentuje amerykańską organizację Bellator MMA, gdzie wygrał trzy pojedynki. „Zdajemy sobie sprawę z incydentu z udziałem Usmana Nurmagomedova. Teraz organizacja jest w trakcie zbierania niezbędnych informacji” - takie oświadczenie wydała organizacja w odpowiedzi na sytuację.

źródło: lenta.ru, telegram mash
Autor:Tomasz Majewski