free templates joomla

Patryk Radoń przed szansą walki o status pretendenta do pasa Enfusion! Walka z Mohammedem Bouatsaa

Enfusion 104 Radon vs BouatssaJuż w najbliższy piątek 12-go listopada polski kickboxer Patryk Radoń (8-0) w dalekim Abu Dhabi (ZEA) powalczy o ważne trofeum w swojej karierze. Będzie to walka o status pretendenta do wakującego pasa mistrza wagi lekkiej (70 kg) a rywalem jest 21-letni Marokańczyk Mohammed "Mootje" Boutasaa (79-2, 28 KO), który był wcześniej mistrzem wagi piórkowej (Enfusion World Champion 67 kg - przyp. red.). Pojedynek na gali Enfusion #104 o jedna z ważniejszych walk w historii polskiego Kickboxingu.

Polak debiutuje w organizacji Edwina Van Os i od razu stanie się to na najwyższym możliwym poziomie. Urodzony w 1993 roku zawodnik ma świetną serię zwycięstw, w tym dwa ostatnie podczas 4-osobowego turnieju na zasadach K-1 podczas gali HFO #10 w Kleszczowie na początku października 2021. Wówczas pokonał Rafała Kosiarskiego i Mateusza Białasa.

Zawodnik z Bełchatowa reprezentuje ŁKS Łódź a przygotowywał się do tej walki pod okiem Rafała Petertila we wrocławskim Gym-Fight. Radoń zaczynał zawodową karierę m.in. w Polsce podczas gal DSF Kickboxing Challenge.

Rywal Radonia to jeden z największych talentów holenderskiego K-1. Potwierdza to jego rekord i tytuły a także nazwiska pokonanych rywali. Był mistrzem Holandii, mistrzem Europy Enfusion i mistrzem świata Enfusion we wspomnianej niższej wadze. Jest pupilem organizacji, bowiem stoczył dla niej 9 walk.
 
Autor: Tomasz Majewski