free templates joomla

Oleksandr Usyk szokuje świat boksu i odbiera pasy MŚ Anthony'emu Joshua!

Joshua vs Usyk34-letni ukraiński pięściarz Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) w sobotni wieczór 25-go września  zaszokował świat boksu pokonując na punkty mistrza świata Brytyjczyka Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO) w 12 rundowym pojedynku. Zwycięzca zdobyl pasy organizacji IBF, WBA, WBO I IBO.

To nieprawdopodobna historia, bo skazywany na porażkę Ukrainiec od początku zdominował w tym pojedynku rywala na oczach ponad 60 tysięcy widzów. Punktacja to 117-112,  116-112 i 115-113, gdzie wszyscy sędziowie widzieli przewagę zawodnika z Ukrainy.

W zawodowej karierze był to dopiero jego 3 pojedynek w wadze ciężkiej. Joshua i Usyk to mistrzowie olimpijscy w wagach ciężkiej i superciężkiej z.. Londynu (2012) co dawało dodatkowego smaczku temu  pojedynkowi. Galę na stadionie Tottenham Hotspur w Londynie (Wielka Brytania) organizowała grupa Matchroom Boxing Eddiego Hearna, który jest promotorem AJ. Zapewne w niedalekiej przyszłości czeka nas rewanż. Zwycięzcę oklaskiwał sam Witalij Kliczko, którego brat Wladymir w 2017 roku przegrał z Joshuą. Jego rodak pomścił teraz tę stratę. Z wydarzenia przeprowadziliśmy Live na naszym kanale.