free templates joomla

Mateusz Duczmal zdobywa pas WBC Muay Thai w Anglii!

Lyndon Knowles vs Mateusz DuczmalPolski zawodnik Muay Thai wagi cieżkiej Mateusz Duczmal (24-12-2) zdobył pas organizacji WBC pokonując najlepszego angielskiego zawodnika tajskiego boksu Lyndona Knowlesa podczas gali Roar Combat League 19, która odbyła się w sobotę 24 lipca w Londynie w Wielkiej Brytanii.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo Duczmal był liczony w drugiej rundzie, ale od tego momentu jak sam zaznaczył, iż obudził się i ruszył do ataku. Kolejne starcia były już zdecydowanie dla niego a dodatkowo rozciął uderzeniem łokciem rywala i werdykt nie podlegał dyskusji. WBC Muay Thai to obecnie najsilniejsza organizacja zawodowych walk Muay Thai z światowym rankingiem i notowaniami. Jest częścią bokserskiej World Boxing Council.

Z Knowlesem walka była już awizowana w 2020 roku, ale wówczas karty rozdawała pandemia, stąd pojedynek przekładano. Anglik wraz ze swoim bratem Chrisem Knowlesem są wiodącymi postaciami breytyjskiego rynku Muay Thai. Anglik ma ponad 50 zawodowych pojedynków na koncie i tytuły silnej ISKA, światowej organizacji walk K-1 i Muay Thai. Liczne sukcesy stawiały go w roli faworyta.

Polak ma już w kolekcji pas mistrza prestiżowej WKA, bowiem w 2018 roku na Global Fights Holland w Hadze zdobył Zawodowe Mistrzostwo Świata w formule K-1 sankcjonowane przez federacje WKA pokonał wówczas doświadczonego faworyta Raymonda Bonte z Holandii. W ostatnim wystepie w Polsce w maju 2021 miał okazję walczyć w rodzinnym Pleszewie, gdzie w walce o pas organizacji A1 pokonał Słowaka Ivana Bartka. Trenuje w Leeds u legendarnego Liama Harrisona i mierzy w awans do organizacji One Championship, gdzie dziś koncentruje się światowe Muay Thai.
 
Autor: Tomasz Majewski