free templates joomla

Michael Chandler vs Charles Oliveira na UFC 262 o wakujący pas mistrza kategorii lekkiej

Oliveira vs ChandlerPlanowana na 15-go maja gala UFC 262 zapowiada się niezwykle obiecująco z uwagi na starcie Michaela Chandlera (22-5 MMA, 1-0 UFC) z Charlesem Oliveirą (30-8 MMA, 18-8 UFC), którego stawką będzie wakujący pas mistrzowski. Dywizja lekka nie posiada obecnie żadnego mistrza po oficjalnym odejściu Khabiba Nurmagomedova. Brett Okamoto, dziennikarz stacji ESPN pierwszy poinformował, że w tym terminie dojdzie do tego starcia a nastepnie potwierdziła to Ultimate Fighting Championship.

Jednocześnie ogłoszono, iż wydarzenie trafi do Toyota Center w Houston w Texasie i odbędzie się przy pełnych trybunach. Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane w ciągu minuty!

Organizacja była przygotowana na wyłonienie mistrza po fiasku rozmów z dagestańskim góralem, przez co od razu ogłoszono starcie, które wyłoni nowego mistrza kategorii. Pominięto tu Dustina Poiriera, który po klęsce z Nurmagomedovem pokonał McGregora i czeka na rewanż. Paradoksalnie atrakcyjniejszy finansowo od walki o pas.

Michael Chandler jest byłym trzykrotnym mistrzem kategorii lekkiej Bellator MMA, a podczas swojego debiutu dla największej organizacji na świecie, "Iron" na gali UFC 257  w spektakularny sposób zwyciężył nokautując w pierwszej rundzie zawodnika czołówki dywizji lekkiej, Dana Hookera. Chandler dostanie swoją szansę walki o pas już w drugim pojedynku dla światowego giganta MMA.

Charles Oliveira zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rankingu wagi lekkiej. Tak wysokie podium zapewnił sobie dzięki fantastycznej serii ośmiu wygranych z rzędu. "Do Bronx" z każdą kolejną walką udowadnia, że jego pojedynki niewątpliwie dostarczają ogromnych emocji o czym świadczy m.in. 27 z 30 wygranych starć przed czasem.W ostatniej walce na UFC 256 Brazylijczyk na pełnym dystansie pokonał Tony'ego Fergusona. 32-letni zawodnik w swojej karierze posiada również pojedynki z Kevinem Lee, Jaredem Gordonem czy Davidem Teymurem.

Autor: Daria Majka