free templates joomla

KSW 59 Fight Code - Typowanie Redakcji!

KSW 5920 marca 2021r., najlepsza federacja MMA w Polsce znów uraczy kibiców mieszanych sztuk walki swoim wydarzeniem, a mianowicie 59 edycją KSW, o roboczej nazwie "FIGHT CODE". W głównej walce wieczoru będziemy mogli zobaczyć pojedynek dwóch gigantów, pomiędzy popularnym byłym strongmanem, Mariuszem "Pudzianem" Pudzianowskim i senegalskim mistrzem zapasów, Serigne Ousmane Dia! My postanowiliśmy zabawić się w typowanie i w krótkim stylu streścić analizę pojedynków z karty głównej. Zapraszamy do lektury!WALKA WIECZORU

MARIUSZ PUDZIANOWSKI (13-7-0-1NC) vs SERIGNE OUSMANE DIA (2-0)
Bitka dwóch dużych chłopów, którą właściciele KSW chcą zachęcić do kupna PPV niedzielnych kibiców MMA w naszym kraju. Obaj zawodnicy grubo po 40stym roku życia, ale z niesamowitą siłą i tężyzną fizyczną. Mariusz Pudzianowski, który rozpromował na szeroką skalę MMA w Polsce wraca do okrągłej klatki KSW po prawie 2 letniej przerwie od startów. Ostatnio udało się mu odprawić przed czasem Erko Juna. Jego rywal, którego nazwano w Polsce "Bombardierem", to senegalski mistrz zapasów, który w MMA jak dotychczas stoczył dwa pojedynki i wychodził z nich zwycięsko. Kierując się samym trailerem KSW to można spodziewać się tutaj wyrównanej walki, ale prawda jest taka, że inny scenariusz poza szybkim i łatwym zwycięstwem Pudziana będzie ogromnym zaskoczeniem. Stawiamy na wygraną Mariusza przed czasem. Prawdopodobnie po serii ciosów obali, albo wyhaczy swojego rywal, a tam pięściami dobije go, a sędzia prowadzący walkę przerwie ten pojedynek. Warto dodać na sam koniec, że "Bombardier" podczas ważenia wniósł wagę 151kg!
TYP: MARIUSZ PUDZIANOWSKI (Zwycięstwo przez KO/TKO w 1 rundzie)

KARTA GŁÓWNA

ANTUN RACIC (25-8-1) vs SEBASTIAN PRZYBYSZ (7-2)
Walka mistrzowska w kategorii koguciej mężczyzn, w której Polak będzie pretendentem, a Chorwat kolejny raz stanie do obrony swojego tytułu. Mistrz to zawodnik, który ma niesamowitą bazę zapaśniczą. Potrafi dobrze obalić swojego rywala, kontrolować i zamęczać w parterze. Sebastian to striker i jeśli już celnie przyceluję jednym ze swoich piekielnie mocnych ciosów, to przeważnie kończy swoją walkę przed czasem. To będzie już drugi pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami. W pierwszym starciu wygrał Chorwat. Pokonał Polaka na punkty po bardzo wyrównanej walce. Teraz również przewidujemy podobny scenariusz i stawiamy na zwycięstwo Racica przez decyzję sędziowską, ale zapewne ta walka zelektryzuje kibiców przed odbiornikami telewizyjnymi.
TYP: ANTUN RACIC (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

DAMIAN JANIKOWSKI (5-3) vs JASON RADCLIFFE (16-7)
Walka w wadze średniej pomiędzy medalistą olimpijskim w zapasach, Damianem Janikowskim, a doświadczonym angielskim zawodnikiem MMA. Jason od ostatniego zwycięstwa 2 lata temu nad Antonim Chmielewskim nie startował zawodowo i forma w jakiej wejdzie do klatki jest tak naprawdę wielką niewiadomą. Rzadko kiedy jego pojedynki dochodzą do decyzji sędziowskich i Anglik wygrywa przed czasem, albo przegrywa. W Damianie KSW pokładało wielkie nadzieję, ale zbyt szybka chęć rozpędu jego kariery i walki z takimi kozakami, jak np. Michał Materla czy Szymon Kołecki brutalnie obnażyły słabe strony w MMA byłego zapaśnika. W tym pojedynku może wydarzyć się dosłownie wszystko i szczęka tego, która będzie bardziej wytrzymała w sobotni wieczór pozwoli odnieść sukces, bo czujemy, iż obaj panowie od pierwszych sekund walki pójdą na otwartą wymianę dział. Wewnętrzny patriotyczny głos podpowiada nam, że Damian poradzi sobie i będzie miał już 3 Anglika w pokonanych zawodnikach na swoim rozkładzie.
TYP: DAMIAN JANIKOWSKI (Zwycięstwo przez KO/TKO w 1 rundzie)

DARKO STOSIC (13-4) vs MICHAŁ WŁODAREK (8-2)
Walka w wadze ciężkiej, gdzie jeden cios może odmienić losy rywalizacji. Na przeciwko siebie staną dwaj mocni strikerzy. Jeden to były zawodnik UFC, a Polak posiada niesamowitą siłę ciosu, którą udowodnił w ostatniej swojej walce. Bukmacherzy w roli minimalnego faworyta stawiają właśnie "Komara", ale Stosic w UFC nie zaznał nawet porażki przez KO, więc i tu raczej idąc tym tokiem myślenia możemy się spodziewać mądrze i taktycznie rozegranej walki. Serb dla najlepszej organizacji MMA na świecie walczył w kategorii półciężkiej, a tu w KSW pójdzie mu się zmierzyć z typowym ciężkim w dywizji królewskiej, jednak myślimy, że nawet ta poprzeczka zawieszona wyżej dla Stosica, będzie do przeskoczenia przez niego. 1 runda może paść łupem rozpędzonego Włodarka, ale z każdą minutą od 2 rundy to Darko będzie zyskiwał przewagę w tym pojedynku.
TYP: DARKO STOSIC (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

KRYSTIAN KASZUBOWSKI (9-1) vs MICHAŁ PIETRZAK (9-4)
Walka, która może być uważana, za starcie preeliminacyjne do pojedynku mistrzowskiego w kategorii półśredniej, gdzie królem i wielkim mistrzem jest niezmiennie Roberto Soldic. Mistrz walczył z jednym jak i drugim zawodnikiem, ale to Michał, który wziął walkę last minute, postawił mu większy opór i przegrał jedynie przez decyzję sędziowską. Krystian słynie z bardzo mocnego uderzenia, co nieraz już prezentował nam w klatce KSW, ale za to Michał jest dużo bardziej wszechstronniejszym zawodnikiem i to on w tym pojedynku będzie zapewne dominował, a nam się wydaje, że nawet zakończy to starcie przed czasem. Obaj panowie mają na koncie ostatnie walki wygrane. Ta walka może skraść show całej gali. Czujemy, że będzie tu bonus za występ wieczoru! Warto również zwrócić na to uwagę, że Kaszubowski nie zrobił wymaganego limitu wagowego przed tym starciem.
Typ: MICHAŁ PIETRZAK (Zwycięstwo przez poddanie w 2 rundzie)

ŁUKASZ RAJEWSKI (10-6) vs KONRAD DYRSCHKA (11-1)
Bardzo fajne zestawienie sportowe na karcie walk KSW 59. "Raju", który przeżywa swoją drugą młodość w MMA i odniósł ostatnio dwa cenne zwycięstwa wraca do klatki KSW i zawalczy z debiutującym w organizacji niemieckim prospektem MMA. Bukmacherzy w roli faworyta stawiają Niemca, ale czy sugerując się jego rekordem, który zrobił na słabych zawodnikach można popełnić duży błąd. Łukasz toczył zawsze bardzo dobre pojedynki i zawsze walczył z klasowymi zawodnikami. Kiedyś jego najsłabszą stroną była walka w parterze, ale ostatnimi pojedynkami udowodnił, że bardzo dobrze odrobił tą lekcję. Stawiamy na pewne zwycięstwo na punkty przez Łukasza.
Typ: ŁUKASZ RAJEWSKI (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

ADRIAN BARTOSIŃSKI (9-0) vs LIONEL PADILLA (8-1)
Uczestnik programu "Tylko Jeden" i niedoszły finalista wreszcie zadebiutuję w klatce KSW. Jego rywalem będzie Hiszpan, Lionel Padilla, który dotychczas toczył swoje walki na małych lokalnych galach i szansa dana przez KSW, może być dla niego przepustką do wielkiego świata MMA. Uważamy, że jednak Adrian Bartosiński będzie ścianą nie do przebicia i pewnie wygra w tym pojedynku przed czasem.
Typ: ADRIAN BARTOSIŃSKI (Zwycięstwo przez KO/TKO w 2 rundzie)

SAVO LAZIC (10-5) vs SEBASTIAN RAJEWSKI (9-6)
Kartę główną rozpoczniemy pojedynkiem utalentowanego kickboxera, Sebastiana Rajewskiego z zawodnikiem z Czarnogóry, Savo Lazicem. Savo ostatni swój pojedynek stoczył w 2019r., przegrywając przed czasem w 2 rundzie z Michałem Michalskim. Znając umiejętności stójkowe Sebastiana, nie przewidujemy, że ta walka potrwa długo. Stawiamy na piękny nokaut!
Typ: SEBASTIAN RAJEWSKI (Zwycięstwo przez KO/TKO w 1 rundzie)

KARTA WSTĘPNA:

CYPRIAN WIECZOREK (0-0) vs PATRYK LIKUS (1-0)
Typ: CYPRIAN WIECZOREK (Zwycięstwo przez poddanie w 2 rundzie)

Autor: Sebastian "Młody" Szczerek