free templates joomla

Khabib Nurmagomedov powróci do UFC po 30 zwycięstwo?

Khabib NurmagomedovKto wie czy już nie jesteśmy świadkami zapowiedzi powrotu mistrza UFC w wadze lekkiej Khabiba Nurmagomedova (29-0 MMA, 13-0 UFC), który 6 miesięcy temu po UFC 254 i zwycięstwie nad Justinerm Gaethje, zrezygnował z dalszej kariery, powołując się na prośbę matki zawodnika z rosyjskiego Dagestanu.

Właśnie wczoraj wrzucił post informujący o spotkaniu z jednym z byłych współwłaścieli UFC Lorenzo Fertittą i nieco wieloznacznym wpisem: "Miło cię poznać, Lorenzo. Dana White prześlij mi lokalizację”. Może to oznaczać chęć podjęcia walki i osiągnięca 30 zwycięstwa w karierze. 13 z nich zostało osiągnięte w UFC a 3 w obronie pasa zdobytego na UFC 223 w kwietniu 2018. Nie jest to wykluczone.

Co prawda prezes Ultimate Fighting Championship, Dana White nie rezygnuje i nie odbiera mu oficjalnie pasa, ale zawodnik z Rosji pozostawał nieugięty. Nawet za kwotę 100 milionów dolarów. Być może, aż do wczoraj i być może nie będzie trzeba, aż takiej kwoty. Perspektywa 30 zwycięstwa jest także kusząca.

Ostatnio Nurmagomedov często spotykał się z prezesem UFC, m.in. przy walce Jana Błachowicza na UFC 259, gdzie wspomagał w narożniku swojego przyjaciela i ucznia zmarłego ojca, Islama Makhachova. Zapewne nie jeden raz ta sprawa była omawiana. Dla Khabiba pojedynek z Dustinem Poirierem, Justinem Gaethje czy Connorem McGregorem mija się ze sportowym celam. Zatem kto? To pytanie warte jest sporych pieniędzy. Może nie wspomnianych 100 milionów, ale na pewno sporych.