free templates joomla

A1 Pleszew: Cezary Zugaj Jr. i Michal ''Koso'' Kosik kolejną parą turnieju Lethwei!

A1 Pleszew Cezary Zugaj Jr. vs Michal KosicKolejnym pojedynkiem w debiutującej na polskim rynku formule Lethwei, który odbędzie podczas gali A1 Pleszew, jest starcie utytułowanego polskiego zawodnika tajskiego boksu Cezarego Zugaja Jr. i Michala "Koso" Kosika ze Słowacji. Gala organizowana przez promotora Arkadiusza Wełnę planowana jest na 8-go maja w Pleszewie k. Kalisza a pojedynek jest częścią 8-mio osobowego międzynarodowego turnieju Lethwei.

Lethwei czyli tak zwany boks birmański to najbardziej brutalna wersja walk stójkowych wywodzący się z Birmy, gdzie zawodnicy poza tradycyjnymi technikami kopnięć, ciosów bokserskich, łokci i kolan, biorą na siebie ryzyko uderzeń głową! Co więcej, zawodnicy walczą bez tradycyjnych bokserskich rękawic, tylko w specjalnych bandażach!

Zugaj jest synem znanego mistrza Karate Shindokai Cezarego Zugaja Seniora i trenuje od najmłodszych lat Sztuki Walki, specjalizując się w Muay Thai, gdzie zdobywał tytuły mistrza Polski a także biorąc udział w międzynarodowych imprezach i galach w całej Europie. Reprezentant White Bears Białystok brał już udział w galach A1 podczas meczów Polski z Tajlandią i Polski z Białorusią. Stoczył także pojedynek z Bartoszem Batrą w 2018 roku.

Kosik ma 29 lat i jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Ma także doświadczenie w Lethwei, bowiem w 2019 roku walczył na angielskim rynku z miejscowym zawodnikiem Luke Palmerem. Jest także znanym w Polsce zawodnikiem, bowiem mierzył się z nim Hubert Rutkowski z klubu Shootboxer o pas WFMC Poland i pokonał go przed dwoma laty. Kosik reprezentuje Oktan Gym, którego jest wychowankiem i Fire Gym promotora Martina Belaka.

Walką wieczoru gali będzie starcie miejscowego zawodnika wagi cruiser Mateusza Duczmala, który trenuje w angielskim klubie Bad Company Gym w Leeds ze Słowakiem Ivanem Bartkiem z Cerberos Gym na Słowacji. To starcie o pas i Międzynarodowe Mistrzostwo Polski A1 Muay Thai na najtwardszych orientalnych zasadach tajskiego boksu! Program uzupełnia drugi turniej Muay Thai z udziałem najlepszych polskich zawodników i zagranicznych rywali.

Transmisja gali odbędzie się w systemie Pay-per-view (PPV) a szczegóły zostaną podane wkrótce. Poniżej skład turnieju Lethwei:

Lethwei 71 kg 3x3 min
Filip Rządek (Polska) vs Garik Davtyan (Rosja)
Rafał Antończak (Polska) vs Stefan Sipos (Słowacja)
Cezary Zugaj Jr. (Polska) vs Michal "Koso" Kosik (Słowacja)
Artur "Sałder" Saładiak (Polska) vs TBA

Walka o zawodowe Mistrzostwo Polski  Pas A1 Muay Thai 5x3 min
Mateusz Duczmal (Polska) vs Ivan Bartek (Słowacja)