free templates joomla

A1 Pleszew: Filip Rządek vs Garik Davtyan pierwszą parą turnieju Lethwei!

Rządek vs Davtyan Organizacja A1 kierowana przez promotora Arkadiusza Wełnę, ogłosiła pierwszy pojedynek w formule Lethwei, który będzie częścią 8-osobowego turnieju, który odbędzie się w dniu 8-go maja w Pleszewie niedaleko Kalisza podczas gali A1 Duczmal vs Bartek. Zmierzą się w nim weteran polskiego Muay Thai i K-1 Filip Rządek, oraz rosyjski zawodnik Kickboxingu Garik Davtyan.

Lethwei czyli tak zwany boks birmański to najbardziej brutalna wersja walk stójkowych wywodzący się z Birmy, gdzie zawodnicy poza tradycyjnymi technikami kopnięć, ciosów bokserskich, łokci i kolan, biorą na siebie ryzyko uderzeń głową! Właśnie w tej formule debiut zaliczą Filip Rządek i Garik Davtyan.

To prawdziwe starcie doświadczenia i młodości. Rządek ma 43 lata i sumując wszytkie pojedynki jakie stoczył jest to zbliżone do jego wieku. Na odmiennym biegunie jest 20-letni Davtyan reprezentujący klub Rosich Sankt Peterburg, prowadzony przez trenera Sergeya Stepanova stoczył w jego barwach, siedem zawodowych walk.

Filip Rządek to wychowanek Arkadiusza Wełny i jego Arkadii Kalisz, którą reprezentuje od początku i bierze udział w wielu wydarzeniach organizowanych przez promotrora od czasów, gdy przewodził ISKA Poland po stworzenie własnej federacji. Walczył na wielu arenach w kraju i zagranicą. Brał udział w pierwszych galach ISKA a także w historycznie pierwszej polskiej gali K-1 MAX pod patrontem ówczesnego lidera walk Kickboxingu na świecie. Rządek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walkach. Postara się to pokazać w Pleszewie.

Dokonania Garika na tym tle na razie prezentują się skromnie, ale warto zauważyć jego udział w ostatniej edycji prestiżowego Tatneft Cup w Kazaniu czy Belarusian Fighting Championship we wrześniu 2020. To pokazuje, że Ormianin rozwija się i w przyszłości może być zawodnikiem światowego formatu. Być może eksplozja nastąpi podczas gali A1.
 
Walką wieczoru gali będzie starcie miejscowego zawodnika wagi cruiser Mateusza Duczmala, który trenuje w angielskim klubie Bad Company Gym w Leeds ze Słowakiem Ivanem Bartkiem z Cerberos Gym na Słowacji. To starcie o pas i Międzynarodowe Mistrzostwo Polski A1 Muay Thai na najtwardszych orientalnych zasadach tajskiego boksu!

Transmisja gali odbędzie się w systemie Pay-per-view (PPV) a szczegóły zostaną podane wkrótce.