free templates joomla

Michał Oleksiejczuk vs Modestas Bukaskas na UFC 260 w Las Vegas!

Michał OleksiejczukTa informacja nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona przez UFC, ale amerykańskie media poinformowały o zestawieniu polskiego zawodnika Michała Oleksiejczuka (14-4 MMA, 2-2 UFC) z Litwinem Modestasem Bukauskasem (11-3 MMA, 1-1 UFC) podczas gali UFC 260: Miocic vs. N'Gannou 2 w Las Vegas w dniu 27-go marca 2021. Będzie to powrót do walki Polaka po 13 miesiącach przerwy.

Przerwa spowodowana była decyzją sztabu i trenera Mirosława Oknińskiego o wzmożeniu treningów parterowych po porażce z Australijczykiem Jimmym Crute. Z tym samym Crute, z którym w październiku 2020 na UFC Fight Night: Ortega vs. Korean Zombie w dwie minuty, przegrał Litwin. Tak więc jest to "korespondencyjny" pojedynek zawodników, których pokonał fenomenalny 23-letni podopieczny Sama Greco z Australii.

Wspólnych polsko - litewskich wątków jest więcej, ponieważ Bukauskas na Cage Warriors 102 w marcu 2019 pokonał akutalnego mistrza FEN Marcina Wójcika i to w sytuacji, gdy przegrywał całą walkę i potrafił odwrócić jej losy. Z kolei Wójcik pokonał niegdyś Oleksiejczuka w początkach jego kariery w 2014 roku. Dodatkowo bliskim przyjacielem Bukauskasa jest Marcin Łazarz, który stał w jego narożniku w walkach w Anglii. Także "research" tego co robi Polak, na pewno będzie dokładny.

Polak już przygotowuje się do walki solidnie i tegoroczne przygotowania rozpoczął Obozem Zimowym w Bakałarzewie w woj. suwalskim, tradycyjnej bazie zawodników Oknińskiego. W sparingach uczestniczyli zawodnicy, którzy trenują w Akademii Sportów Walki Wilanów i reprezentują ten klub. Udzielił nam też dwukrotnie wywiadu na temat przygotowań i samej walki. Materiały dostępne są na naszym kanale.