free templates joomla

Jan Błachowicz na 7 pozycji w Plebiscycie na Najlepszego Polskiego Sportowca Roku 2020

Jan Błachowicz Plebiscyt Polski mistrz UFC, 37-letni Jan Błachowicz (27-8 MMA, 10-5 UFC) zajął 7 pozycję w 86 Plebiscycie Przeglądu Sportowego, organizowanego we współpracy ze stacją Polsat na Najlepszego Polskiego Sportowca Roku 2020. Impreza zakończyła się Galą Mistrzów Sportu w sobotę 9-go stycznia, gdzie ogłoszono wyniki. Głosowanie wygrał (po raz drugi) piłkarz Robert Lewandowski. 2 miejsce przypadło tenisistce Idze Świątek a 3 skoczkowi narciarskiemu Kamilowi Stochowi.

Sumarycznie to dobra pozycja polskiego mistrza i oddaje pozycję niedostrzeganego formalnie przez struktury państwowe sportu jakim jest MMA. Można dyskutować czy short-track i rajdy samochodowe (WRC3) tak strasznie pasjonują Polaków, ale ważne, że MMA jest sportem, którego reprezentant Jan Błachowicz przy najważniejszym sukcesie w historii (męskiej rywalizacji) w polskich sportach walki został doceniony przez głosujących.

Błachowicz jest drugim tak docenionym polskim sportowcem Mieszanych Sztuk Walki po Joannie Jędrzejczyk, która będąc wówwczas na pierwszym miejscu w światowym rankingu kobiecym P4P w 2015, zajęła także dokładnie siódme miejsce w plebiscycie. Joannie przypadła w tym roku zaszczytna funkcja zapowiedzenia Jana i nagrody. Tak więc mieliśmy dwójkę naszych eksportowych mistrzów podczas gali. Gratulacje!