free templates joomla

Pojedynek Kamaru Usman vs Gilbert Burns powraca na UFC 258

Burns GilbertPonownie ustalono termin pojedynku o pas wagi półśredniej w organizacji Ultimate Fighting Championship, którego bronić będzie pochodzący z Nigerii mistrz Kamaru Usman (17-1 MMA, 12-0 UFC). Zmierzy się on z Brazylijczykiem Gilbertem Burnsem (19-3 MMA, 12-3 UFC). Pojedynek odbędzie się 13 lutego na gali UFC 258. Starcie będzie walką wieczoru gali. Informacja została ogłoszona na oficjalnym Instagramie ESPN MMA.

Co prawda zawodnicy nie podpisali jeszcze kontraktu na walkę, ale obie strony wstępnie zgodziły się na pojedynek, który był już przekładany, ale w jego przypadku karty rozdawał koronawirus Covid-19. Po wykryciu wirusa w organizmie Brazylijczyka odwołano jego walkę z Usmanem na UFC 251 w dniu 11-go lipca 2020 na wyspie Yas w Abu Dhabi. Zastąpił go wówczas Jorge Masvidal. Ponownie pojedynek aranżowano na 12 grudnia i galę UFC 256, jednak i tu przełożono tę walkę

Burns zwany "Durinho" ma 34 lata, walczy w MMA od 2012 roku. Swoją ostatnią walkę stoczył w maju 2020 roku, pokonując Tyrone'a Woodleya jednogłośną decyzją (na zdjęciu powyżej - przyp. red.), który wcześniej dzierżył pas tej kategorii. Ma na koncie 19 zwycięstw i 3 porażki. 33-letni Usman ma na swoim koncie 17 zwycięstw i jedną porażkę poniesioną w początkach kariery i poza UFC.