free templates joomla

Michał Turyński ulega Tomasowi Hronowi w walce o pas mistrza świata WAKO Pro K-1

Turyński vs HronNiestety nie udał się atak polskimu zawodnikowi Kickboxingu wagi ciężkiej Michałowi Turyńskiemu (30-14) atak na tytuł mistrza świata WAKO PRO World w formule K-1 Rules. Polak w sobotę 28-go listopada podczas Final Gala Event WAKO K-1 World Grand Prix w stolicy Czech, Pradze uległ weteranowi i obrońcy tytułu Czechowi Tomasowi Hronowi (85-19-3).

Turyński i Hron mierzyli się po raz drugi w swojej karierze. W 2105 na gali King Of Kings w Wilnie, Hron z trudem pokonał Polaka w półfinale turnieju wagi ciężkiej. Teraz mieli okazję po raz drugi skrzyżować rękawice. Dodatkowo warto wspomnieć, iż Polak był już mistrzem WAKO PRO World w formule Low Kick (Kicboxing bez kolan).

W Pradze walka była nieco mniej dynamiczna i obaj skupili się na taktyce i punktowaniu rywala. Turyński unikał swoich szalonych wskoków z kolanami zjak miało to miejsce w ostatnim pojedynku we Wrocławiu na FEN z Francuzem Cyrilem Cereyonem. Dobrze punktował długim lewym i stopował poczynania i zapędy groźnego i doświadczonego 39-latka.

Tym nie mniej, gorzej było w ofensywie, gdzie tylko kilka razy zagroził Czechowi backfistami i obszernym prawym. Hron zaś dobrze pracował wewnętrznymi i zewnętrznymi low-kickami, zupełnie jakby to on był mistrzem tej formuły. Kilka przyspieszeń dało mu przewagę punktową i optyczną od drugiej rundy i obraz walki nie zmienił się do końca. Hron został zwycięzcą i obronił tutuł. Video z walki dostępne tutaj.