free templates joomla

Khamzat Chimaev z koronawirusem przed walką z Leonem Edwardsem na UFC Vegas 17

Khamzat ChimaevSzwedzki portal Kimura.se. poinformował, iż koronawirusem Covid-19 zaraził się mieszkający w tym kraju Khamzat Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC) zawodnik czeczeńskiego pochodzenia, który walczy w UFC w wadze półśredniej i średniej. To ważna informacja w kontekście walki z Anglikiem Leonem Edwardsem Edwards (18-3 MMA, 10-2 UFC)  w dniu 19 grudnia na ostatniej tegorocznej gali UFC Fight Night: Edwards vs. Chimaev (UFC Vegas 17).

Informację o tym napisał dziennikarz John Morgan w swoim twitterze. Chimaev zrobił w tym roku furorę w Ultimate Fighting Championship, gdy stoczył trzy walki w UFC, wygrywając wszystkie. W ostatnim pojedynku znokautował Geralda Mersharta w 17 sekund. Według mediów i sztabu Czeczena, walka pozostaje niezagrożona.

Niedawno 26-letni Chimaev po raz pierwszy w karierze znalazł się w rankingu wagi półśredniej, zajmując w nim 15-te miejsce. Jeśli chodzi o Edwardsa, w poprzedniej walce rozprawił się z byłym mistrzem wagi lekkiej Rafaelem dos Anjosem. Edwards zajmuje obecnie trzecie miejsce w rankingu pretendentów do pasa wagi półśredniej, gdzie mistrzem jest Kamaru Usman.

Chimaev trenuje w szwedzkim All Stars Gym wraz z Alexandrem Gustafssonem i Guramem Kutateladze. W 2018 roku trenował m.in. w polskim WCA sparując z Damianem Janikowskim i innymi polskimi fighterami. W tym roku biorąc szybko walki stał się ulubieńcem prezesa UFC Dana White, który widzi go w roli zawodnika mogącego zawojować dwie kategorie wagowe.