free templates joomla

Roman Kryklia vs Murat Aygun o pas mistrza Kickboxingu na ONE Championship 122

Roman KrykliaOrganizacja One Championship, która kilka miesięcy temu zakontraktowała jednego z najbardziej utalentowanych zawodników Kickboxingu wagi ciężkiej 31-letniego turecko-holenderskiego kickboxera Murata "Rzeźnika" Ayguna (16-1, 6 KO) zamierza wystawić go od razu do walki o pas z mistrzem Romanem Kryklią (45-7) z Ukrainy. Do starcia dojdzie 4-go grudnia na gali ONE Championship 122 Winds of Change w kategorii półciężkiej (225 lbs/102,1 kg) jaką stworzyła azjatycka organizacja w MMA i Kickboxingu.

Kryklia już pokazał się na arenie organizacji podczas gali ONE Championship 102 Age Of Dragons przed rokiem, nokautując silnego Tarika Khbabeza, innego przedstawiciela holenderskiego K-1. Zdobył wtedy wspomniany pas do 102,1 kg.  Tego samego Khababeza pokonał Murat Aygun w 2016 roku na Mix Fight Gala 20 w Niemczech.

Kryklia trenuje w słynnym Grindin Gym na Białorusi. Ukrainiec to mistrz Kunlun Fight i triumfator K-1 World GP 2016 w Bośni. Dwumetrowy zawodnik jest niepokonany od maja 2018 w kolejnych 9 pojedynkach z czego 2 były udanymi rewanżami za przegrane walki z Czechem Tomasem Hronem i Irańczykiem Irajem Azizpourem.

Murat ma zawodowy rekord 16-1 i związany był z legendarnym trzykrotnym mistrzem K-1 World Grand Prix Peterem Aertsem. Obecnie trenuje zaś w SB Gym w Utrechcie w Holandii pod okiem Saida El Badaoui, tego samego który również trenował przez jakiś czas Badra Hari po jego rozstaniu z Mike Passenierem. Trenuje też byłą mistrzynię UFC Geremaine de Randamie i aktualnego mistrza One Championship, Iliasa Ennahachi.

Aygun rozpoczynał karierę na japonskich wydarzeniach Rise, gdzie brał udzial w dwóch galach Blade zaliczył też organizację Heat, której został mistrzem w 2016 roku. Poznał też rumuński Superkombat i chiński Kunlun Fight, ale największe sukcesy to mistrzostwo holenderskiej World Fighting League (WFL), gdzie też wygrał turniej wagi ciężkiej. W niej pokonał na punkty legendarnego Errola Zimmermana. Jedyna porażka w karierze to dyskusyjne przerwanie walki wskutek rozcięcia z weteranem UFC i KSW Jamesem McSweeneyem na Mix Fight 27 w turniejowej batalii. Ostatni występ turecki fighter zaliczył na gali Enfusion 95, gdzie pokonał Mohameda El Bouchaibi w lutym 2020 roku.