free templates joomla

Genesis: Bartosz Batra vs Michał Królik i Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska w nowych zestawieniach walk na gołe pięści!

Bartosz Batra vs Michał Królik Dwa nowe zestawienia doszły do karty walk nowopowstałej organizacji walk na gołe pięści Genesis, która ma debiutować 23-go października w Łodzi z walką wieczoru Marcina Różalskiego i Josha Barnetta. Jako pierwsze zapowiedziano "kickboxerskie" starcie Michała Królika i Bartosza Batry a jako drugie kobiecą walkę kickboxerki Moniki Porażyńskiej i zawodniczki MMA Aleksandry Roli.

Oba starcia są ciekawe a szczególnie pojedynek Królika i Batry, którzy mieli okazję już i trenować ze sobą. Kilkukrotnie propozycja na takie zestawienie padała w różnych organizacjach Kickboxingu. Niestety nie doszła do skutku ani na zasadach K-1, ani na zasadach Muayt Thai i teraz ziści się na zasadach bokserskich na gołe pięści.

Bartosz Batra zaczynał od Kickboxingu i stopniowo przechodził do tajskiego boksu, gdzie kilka razy wystąpił w Tajlandii walcząc z topowymi zawodnikami tego sportu. Najcennieszy sukces to zwycięstwo w 2017 roku nad Tajem Panritem Rattanaburi na IV Kaliskiej Zawodowej Gali Federacji A1, promotora Arkadiusza Wełny. Wystąpił też na gali DSF Kickboxing Challenge w Nowym Sączu, gdzie na punkty w Muay Thai uległ dosiadczonemu Białorusinowi Jurijowi Żukowskiemu. Wrocławianin ostatni pojedynek stoczył na gali Kunlun Fight 81, gdzie zmierzył się z silnym Chińczykiem Wei Ninghui ulegając mu na punkty.

Michał Królik to utytułowany zawodnik Kickboxingu już od czasu juniorskiej kariery. Był misttrzem świata WAKO jako junior a jako senior zdobywał medale na największych światowch arenach Kickboxingu. W zawodowej karierze był dominantem wagi lekkiej (60 kg) w Polsce w formule K-1. Podopieczny trenera Witolda Kostki ma zasobą walki także w europejskich organizacjach a także w największej do ubiegłego roku DSF Kickboxing Challenge.

Aleksandra Rola vs Monika PorażyńskaW przypadku pań mamy doczynienia w z pojedynkiem doświadczonej kickboxerki Moniki Porażyńskiej będącej wielokrotnie mistrzynią i medalistką mistrzostw kraju z zawodniczką MMA flagowej polskiej organizacji KSW. Aleksandra Rola to także fighterka, która była medalistką największych amatorskich zmagań IMMAF. Porażyńska walczyła także w czołowych polskich organizacjach Sportów Walki jak Fight Exclusive Night czy Ladies Fight Night. Napewno to jedno z najciekawszych zestawień tej gali, bo obie mają po równo doświadczeń w innych sportach niż boks i jest pole do nowych porównań.