free templates joomla

UFC Fight Island 6: Mateusz Gamrot vs Guram Kutateladze

Mateusz Gamrot vs Guram Kutateladze28-letni gruziński zawodnik Guram Kutateladze (11-2 MMA, 0-0 UFC) będzie nowym rywalem mistrza polskiej KSW Mateusza Gamrota (17-0 MMA, 0-0 UFC) podczas debiutu w organizacji Ultimate Fighting Championship na gali UFC Fight Night: Ortega vs. Korean Zombie, która odbędzie się już 17-go paździenika w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kutateladze wszedł w zastępstwo kontuzjowanego Magomeda Mustafaeva z Rosji, który był pierwotnie rywalem Polaka. Gruziński zawodnik kilka dni temu podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship i było prawdopodobieństwo, iż to właśnie z Gamrotem zmierzy się także w swoim debiucie.

Kutateladze pochodzi z Gruzji, ale z rodzicami wyjechał do sąsiedniej Rosji, gdzie w Moskwie rozpoczął treningi w wieku 7 lat w japońskim Jiu-Jitsu i szybko rozpoczął starty zdobywając trzy razy tytuł mistrza Rosji w kategoriach dziecięcych i drugie miejsce na Mistrzostwach Europy. W wieku 12 lat rozpoczął treningi Kicboxingu. W 2010 roku wrócił do Gruzji trenując w klubie Golden Glory Georgia obok Davita Kiria, mistrza Glory Kickboxing.

W Szwecji znalazł się w 2013 trenując w klubie House of Samurai. W 2015 roku przyjechał do Polski na galę gali FEN 6 „Showtime”, gdzie pokonał go Paweł Kiełek z Arrachion Olsztyn. To była ostatnia porażka Gruzina. Aktualnie Kutateladze ma serię ośmiu zwycięstw i trenuje w renomowanym Allstars Training Center (Gustafsson, Chimaev) a także odwiedzał UFC Performance Institute w Las Vegas. Ostatni występ zaliczył na Brave FC w listopadzie 2019 roku, przeżywając wielkie kłopoty na początku walki, ale ostatecznie nokautując Brazylijczyka Felipe Silvę w 44 sekundy.
 
Zawodnik Czerwonego Smoka jest niepokonany w swojej karierze. Po konflikcie z rodzimą KSW ustalono, iż stoczy dla niej w 2020 roku dwie ostatnie walki i na KSW 53 i KSW 54 dokonał tego, odprawiając z kwitkiem Normana Parke'a przed czasem i wypunktowując Mariana Ziółkowskiego, który zastąpił Shamila Musaeva także z Dagestanu. Okazją do tak szybkiego angażu było wypadniećie z pojedynku z Mustafaevem, Renato Moicano z Brazylii. Potem wypadł sam Mustafaev z powodu kontuzji i zastąpił go Guram Kuateladze. Miejmy nadzieję, że teraz już nic się nie wydarzy i nie stanie na przeszkodzie do debiutu zawodnika z Kudowy Zdroju w UFC.