free templates joomla

XVII Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2020 w Białymstoku! Zapowiedź

MP MuaythaiJuż w następny weekend 17 i 18 października w Białymstoku, rozpoczną się XVII Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2020 organizowane przez Polski Związek Muaythai (PZMT) i lokalnie Polskie Stowarzyszenie Shindokai Karate, kierowane przez Cezarego Zugaja Seniora, jednego z liderów Sztuk Walki na Podlasiu. Zawoddy objęte są patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.

Białystok i województwo podlaskie po raz pierwszy gościć będzie imprezę tej rangi i w związku z tym jest pełna mobilizacja sportowych struktur lokalnych i władz lokalnych, które mocno zaangażowały się w to przedsięwzięcie. Impreza przeprowadzona zostanie w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20B i wziąć w niej udział mają zawodnicy i zawodniczki z klubów zrzeszonych w Polskim Związku Muaythai z aktualnymi licencjami zawodniczymi.

Polski Związek Muaythai, kierowany przez prezesa Rafała Szlachtę, należy do światowej organizacji International Federation of Muaythai Associations (IFMA) czyli Międzynarodowej Federacji Muaythai Amatorskiego zrzeszającej obecjnie 128 narodowych federacji boksu tajskiego, kierowanej przez Prezesa Sakchye Tapsuwan. Ta z kolei należy do Stowarzyszenia Międzynarodowych Związków Sportowych (ARISF) uznawanych przez MKOl i ma olimpijskie aspiracje.

Na zawoddy w Białymstoku, już na obecną chwilę, zgłosiło się kilkudziesięciu zawodników z klubów z całego kraju. Obecne będą tradycyjnie mocne krajowe ośrodki z Poznania, Tarnowa, Warszawy, Kielc czy Rybnika. Uwaga skupiona też będzie na miejscowych białostockich fighterach. Bardzo prawdopobna na finałach będzie wizyta ambasadora Królestwa Tajlandii lub wysokiego rangą przedstawiciela kraju, gdzie narodziała się ta wspaniała sztuka walkijaką jest Muaythai. Niewykluczone są także pokazy jako część atrakcji związanych z finałami.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie PZ Muatythai i w materiałach organizatora. Nasz portal otrzymał zaproszenie i będziemy relacjonować to wydarzenie a także podamy wyniki.