free templates joomla

Były mistrz Bellator MMA Michael Chandler podpisuje kontrakt z UFC i czeka w rezerwie walki Khabib vs Gaethje

Michael ChandlerByły mistrz wagi lekkiej organizacji Bellator MMA, 34-letni Michael Chandler (21-5 MMA, 0-0 UFC) podpisał umowę z organizacją Ultimate Fightin Championship. Informację tą potwierdził wczoraj prezes Dana White w wywiadzie dla ESPN w programie “SportsCenter”. Chandler był tzw. wolnym agentem, ale nie tylko to jest sensacją, ale fakt, iż może stać się rezerwowym zawodnikiem w walce o pas wagi lekkiej!

O ten pas toczyć się będzie walka Khabib Nurmagomedov (28-0 MMA, 12-0 UFC) kontra Justin Gaethje (22-2 MMA, 5-2 UFC, w zaplanowanym na 24 października na Fight Island w Abu Dhabi evencie UFC 254. To niesamowita okazja dla Amerykanina, by w razie kontuzji, któregoś z zawodników wejść w miejsce mistrza (Khabib) lub pretendenta i zarazem tymczasowego mistrza (Gaethje).

Historia tego ostatniego pokazuje, że w MMA wszystko jest możliwe, tym bardziej, że przed oboma najcięższy okres sparingowy a dwójka Tony Ferguson i Dustin Poirier jest na razie na marginesie tej rywalizacji. Świeża krew zawsze jest potrzebna a klasa Chandlera nie podlega dyskusji.

Zawodnik Elevation Fight Team z Denverw stanie Kolorado jest rekordzistą w walkach i zwycięstwach w organizacji Bellator, gdzie miał bilans 18-5. Najważniejsze walki toczył z Eddie Alvarezem, który potem został mistrzem UFC po przejściu do numeru 1 światowego MMA. Trzecią walką Chandlera zaś było starcie z naszym Marcinem Heldem, z którego z trudem udało mu się wyjść z trudem, gdy miał już założną dźwignię na nogę. "Czasami ciężka praca się opłaca. Po prostu musisz być gotowy, na to co się się stanie. Jestem podekscytowany taką możliwością i nie mogę się doczekać, aby udowodnić to, co mówię od zeszłego roku: jestem najlepszym lekkim na świecie" - powiedział ESPN sportowiec.

Z rekordem 21 zwycięstw i zaledwie 5 porażkami w ciągu 11 lat profesjonalnego MMA, Michael Chandler trzykrotnie od 2011 roku zdobywał pas Bellatora. W ostatnim z mistrzowskich starć Amerykanin stracił tytuł na rzecz Brazylijczyka Patrício Freire w maju ubiegłego roku. Potem stoczył jeszcze dwie walki i odniósł dwa zwycięstwa w pierwszej rundzie. Ostatniej w lipcu tego roku z byłym mistrzem UFC Benem Hendersonem, którego tym razem zdeklasował na Bellator 243. Jest rekordzistą Bellatora z 23 walkami dla organizacji i 18 wygranymi w Bellatorze.