free templates joomla

Glory Kickboxing chce powrócić eventem Glory 76 Badr Hari vs Benjamin Adegbuyi!

Glory 76 Badr vs BennyPomimo olbrzymich kłopotów mająca swój holenderski rodowód największa światowa organizacja Glory Kickboxing na 7-go listopada zaplanowała wydarzenie Glory 76 Badr vs Benny, które odbędzie się w nieznanym jeszcze miejscu w Kraju Tulipanów. Przypomnijmy, iż ostatni event Glory 75 Petch VS. Adamchuk odbył się w Utrechtcie w lutym 2020. Ten event z kolei może być ostatnią deską ratunku dla będącej na krawędzi Glory Kickboxing.

Tym razem organizacja zamierza postawić na nowy wariant w walce wieczoru i tak słynny Badr Hari (106-14,92 KO) zmierzy się z rumuńsko - kameruńskim fighterem Benjaminem Adegbuyi (34-6, 19 KO), albowiem Hari miał pierwotnie walczyć w kolejnym rewanżu z mistrzem Rico Verhoevenem.

Planowano wcześniej dwudniowe wydarzenie 2 i 3 października 2020 w wypoczynkowej miejscowości Katwijk aan Zee, nieopodal Amsterdamu. Niestety ze względu na perturbacje finansowe organizacji i zmiany właścicielskie, trwa cały korowód z odwołaniami i przesunięciami wydarzeń. Ostatecznie to Adegbuyi wyjdzie do walki z legendarnym marokańskim skandalistą.

To nie jedyny ważny pojedynek. Drugim jest trzecie rewanżowe starcie Francuza Cédrica Doumbé (72-6-1, 42 KO) i pochodzącego z Surinamu Murthela Groenharta (69-24-3, 40 KO). Doumbe wygrał z Alimem Nabiyevem po odebraniu pasa Harutowi Grigorianowi. To był kolejny pas w jego karierze po tym jak zdobył i stracił go w walkach z Nieky Holzkenem a potem z Grigorianem. Groenhartem raz wygrał (Glory 28) i raz przegrał tracąc pas organizacji po bardzo kontrowersyjnym werdykcie na Glory 44: Chicago.