free templates joomla

Szymon Kołecki kontuzjowany przed KSW 55 i walką z Jurasem

Szymon KołeckiFatalna wiadomość o kontuzji mistrza olimpijskiego Szymona Kołeckiego (8-1 MMA, 2-0 KSW) przed KSW 55 i jego walką z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim (17-11 MMA, 15-6 KSW) dziś została oficjalnie potwierdzona przez organizację. 39-letni zawodnik ma problemy kręgami szyjnymi i po konsultacji z lekarzem wykluczył możliwość walki już 10-go października.

To już drugi raz oficjalnie kiedy pojedynek Kołeckiego z pierwszym historycznym mistrzem organizacji, został odwołany i przełożony na inny termin. Wcześniej tuż przed galą KSW 53 okazało się, że main event KSW 54 nie jest możliwy z powodu kontuzji Jurkowskiego i organizacja musiała przełożyć go na kolejne wydarzenie.

Według nieoficjalnych informacji walka była planowana już wcześniej i jej termin był zmieniany raz lub nawet dwa, nim ostatecznie wylądował na karcie walk gali KSW 55. Teraz najnowsze informacje mówią, iż pojedynek odbędzie się w grudniu na gali KSW 56.

Tymczasem najważniejszą sprawą jest rehabilitacja olimpijczyka i stan jego zdrowia. Jak poważna jest kontuzja będzie wiadomo po pełnych szczegółowych badaniach i diagnozie, która wyznaczy tryb rehabilitacji. Na razie temat jest otwarty i będziemy informować o szczegółach. Wypowiedź Kołeckiego o kontuzji.