free templates joomla

Pojedynek Mateusz Gamrot vs Shamil Musaev może odbyć się w UFC? Tajemniczy wpis na instagramie Universal Fighters!

Mateusz Gamrot vs Shamil MusaevTajemniczy wpis opatrzony wymownym zdjęciem pojawił się na klubowym koncie niedoszłego pretendenta do pasa mistrzowskiego KSW Shamila Musaeva (14-0 MMA, 2-0 KSW). Wpis dotyczy zainteresowania jakie nawet w organizacji UFC wywołał pojedynek wagi lekkiej i sądząc po treści na instagramowym koncie jego macierzystego klubu Universal Fighters z Machaczkały (Rosja), amerykańska organizacja chciałaby go przeprowadzić u siebie!

Przypomnijmy zawodnik z rosyjskiego Dagestanu miał walczyć o pas polskiej organizcji z Mateuszem Gamrotem (17-0 MMA, 14-0 KSW) na KSW 54 w ostatni weekend, ale doznał kontuzji kolana i niestety musiał się wycofać. Pojedynek niepokonanego Górala z Kaukazu z najlepszym polskim zawodnikiem wagi lekkiej, miał być hitem gali i wywołał spory rezonans. Okazuje się, że nie tylko w naszym kraju.

Sensacyjny wpis brzmii następująco: "Gamrot odniósł zwycięstwo w walce o tytuł organizacji KSW nad rywalem, który zastąpił mającego kontuzję Szamila Musajewa. W tej chwili trwają negocjacje na przeprowadzeniem walki pomiędzy Musajewem a Mateuszem już w organizacji UFC z powodu dużego zainteresowania od strony europejskich fanów MMA". Możliwe, że ten pojedynek to przeznaczenie?

Czy to tylko medialna bomba napodtrzymanie zainteresowania Musaevem? Czy prawda i faktycznie klub Universal Fighters prowadzi rozmowy z Ultimate Fighting Championship? Czy Musaev otrzymał propozycję na kontrakt i walkę? Tego nie wiadomo na pewno, ale pojedynek dwóch niepokonanych zawodników europejskiego rynku na pewno w UFC zainteresowałaby wielu a w kontekście nadchodzących gal w Abu Dhabi na przełomie września i października, byłaby bardzo interesująca. Sęk w tym, że ani jeden, ani drugi nie mają jeszcze kontraktu z amerykańskim gigantem a Gamrot "uwolniony" został wczoraj przez Macieja Kawulskiego. Ten prezentował to w mediach społecznościowych. Kto wie czy polska organizacja nie straci za jednym zamachem i Gamrota i Musaeva?

Są też pytania, czy Muasev zaleczyłby kontuzję do tego czasu i czy Gamrot, byłby w stanie przygotować się w tym terminie. Oczywiście termin jest sprawą umowną. Kalendarz gal UFC jest częściowo nieznany i dyktowany pandemią Covid-19, stąd należy brać na to poprawkę. Sam Musaev do KSW trafił poprzez UFD Gym w Dusseldorfie, który ma kontakty z dagestańskim Golden Fighters a ten korzysta ze współpracy z Universalem, gdzie na codzień jest Musaev. Nie wiadomo czy to komplikuje czy pomoże w aranżacji walki w UFC. Czas pokaże a my będziemy informować na bieżąco.