free templates joomla

Mistrz świata aresztowany i pobity na Białorusi

Alexey KudinZamieszki na Białorusi jakie ogarnęły kraj po sfałaszowaniu wyborów przez reżim Aleksandra Łukaszenki mają także wpływ na tamtejszy sport i sportowców, którzy nie pozostają w obojętnej postawie wobec tego co się mdzieje w ich ojczyźnie. Z ostatnich doniesień wynika, iż zatrzymany przez milicję został wielokrotny mistrz świata Kickboxingu i Muaythai Alexei Kudin (Аляксей Кудзін) 35-latek to także znany zawodnik MMA z bogatą międzynarodową karierą.

Zawodnik został zatrzymany wieczorem 10 sierpnia podczas protestu w Maładzecznej. Podczas zatrzymania Aleksei został poważnie raniony przez siły bezpieczeństwa. Według znajomych kickboksera, on i kolega spacerowali po Parku Centralnym w Maładzecznej. W tym czasie na placu przed komitetem wyborczym odbywała się akcja protestacyjna. Zawodnik i znajomi postanowili podejść bliżej i przyjrzeć się. Nie ma dokładnych informacji o tym, co stało zawodnikowi, ale wszystko skończyło się zatrzymaniem. Aktualnie 35-letni sportowiec został przeniesiony z komendy policji w Mołodecznie do Żodiny. Ma prawnika. Aleksiej jest oskarżony o art. 364 kodeksu karnego - „Przemoc lub groźba użycia przemocy wobec funkcjonariusza policji”.

Przedstawiciel grupy promotorskiej Kudina "Gagarin Sport Management" Artem Charłanow napisał apel w związku z wiadomością o zatrzymaniu białoruskiego zawodnika przez organy ścigania. Nie trudno domyślić się, że jest on podyktowany troską o los zawodnika wagi ciężkiej.

Przyjaciele! Chciałbym was wszystkich wezwać do roztropności i nie rozpowszechniania niepotwierdzonych fałszywych informacji. Z posiadanych przez nas informacji można powiedzieć: Tak, w tej chwili Aleksiej Kudin jest naprawdę zatrzymany przez struktury Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi, nic nie zagraża jego zdrowiu, nie brał udział w jakichkolwiek akcjach protestacyjnych, ale po prostu znajdował się wśród naocznych świadków tego, co działo się między protestującymi a policją i przypadkowo wpadł pod „dystrybucję”. Mamy nadzieję, że ta sytuacja zostanie rozwiązana w najbliższej przyszłości, wszystkie zarzuty zostaną wycofane, a Aleksey nie stanie się ofiarą politycznej rozgrywki. Należy przypomnieć, że Aleksey Kudin jest patriotą swojego kraju i wielokrotnie reprezentował Białoruś na oczach światowej społeczności sportowej” - napisał Kharlanov.

Wcześniej niektóre rosyjskojęzyczne media pisały o zatrzymaniu Aleksieja Kudina z powodu starcia z policją na wiecach. Trener klubu "Strela" Taras Kijaszko napisał apel, w którym zwrócił się o powstrzymanie się od ścigania zatrzymanego zawodnika MMA przez organy ścigania. W tej chwili nie ma jednoznacznych informacji, czy Aleksiej Kudin brał udział w protestach związanych z wyborami na Białorusi czy tylko był świadkiem i oficjanie nie podano, dlaczego zatrzymany. Będziemy informować o tej sprawie.

Kudin był 2 x mistrzem świata Kickboxingu WAKO w formule K-1, 3 x mistrzem Europy (2 x K-1 Rules i 1 x Thaiboxingu), raz był wicemistrzem i Europy i świata. W Muaythai 3 x był mistrzem świata IFMA. W MMA wygrywał turniej 2012 Russian MMA Championship i był mistrze ProFC Grand Prix (+93 kg). Walczył z powodzeniem w M-1 Global. W 7 sekund pokonał polskiego zawodnika i zarazem policjanta Wojciecha Bulińskiego.