free templates joomla

Dana White: Conor McGregor jest na emeryturze, nie będzie walczyć w 2020 roku

Dana White Conor McGregor UFC — Foto: Getty ImagesPrezes UFC Dana White w wywiadzie dla podcastu „My Mom's Basement”, oficjalnie potwierdził, że były mistrz wagi piórkowej i lekkiej Conor McGregor nie będzie walczył w 2020 roku a i nie jest pewny jego udziału w 2021 roku. White, oczywiście nie wierzy, że Irlandczyk odłożył rękawice na półkę, co ten ogłosił wcześniej, ale jak mówi o "Notoriusie": „Steruje wami jak marionetką” - w odniesieniu do fanów i obserwatorów mediów społecznościowych irlandzkiej gwiazdy.

Dana White wylał zimny prysznic każdemu, kto miał jakąkolwiek nadzieję zobaczenia Conora McGregora w akcji jeszcze w 2020 roku. " Dziś Conor McGregor jest na emeryturze, prawda? Nie ma zaplanowanej walki w tym roku i nie będzie walczyć w 2020 roku. Nie mówię, że nie będzie walczył w 2021 roku, ale nie mamy zaplanowanej dla niego jeszcze żadnej w przyszłym roku" - powiedział otwarcie.

Najlepiej zarabiający fighter w historii MMA, stoczył tylko jedną walkę w 2020 roku, podczas gali UFC 246 która odbyła się 18 stycznia w Las Vegas. Pokonał słabiutkiego i rozbitego Donalda Cerrone przez techniczny nokaut w ciągu zaledwie 40 sekund. Jakiś czas później McGregor ogłosił w mediach społecznościowych, że przeszedł na emeryturę, ale wielu uważało, że to ogłoszenie było taktyką wywierania nacisku na UFC, aby dała mu wbrew logice rewanż z Khabibem Nurmagomedovem lub walkę o tytuł wagi półśredniej. mający do niego słabość White, jednak tego nie zrobił. Dla Dany White Irlandczyk nie wytrzyma długo na emeryturze, ale dopóki na niej będzie, nie będzie martwił się planowaniem następnej walki.

"Czy wierzymy, że pozostanie na emeryturze? Myślę, że większość z nas tak nie uważa, ale pozwólcie mi wyjaśnić: jestem winien wszystkim zawodnikom, z którymi mam kontrakt, trzy walki rocznie. Jeśli nie dam im tych minimum trzech walk, muszę im za to zapłacić. W tej chwili Conor McGregor jest na emeryturze, czy ludzie chcą w to wierzyć, czy nie. Nie walczy teraz, a kiedy nie walczy, nie myślę o nim i nie chcę wiedzieć, co robi na polu zawodowym. W końcu mogę wysłać mu osobistą wiadomość, ale zawodowo jest poza grą. Więc kiedy ludzie przychodzą zapytać mnie o niego i Manny'ego Pacquiao, nawet nie wiem, o czym mówią. Gdyby chciał znowu boksować, ponieważ ma kontrakt z UFC, musiałby do mnie zadzwonić" - powiedział White.

Dla niego jasne jest, że McGregor wykorzystuje miliony obserwujących go fanów w mediach społecznościowych jak marionetki, aby uzyskać poparcie dla swoich planów. Jego stanowisko pozostaje jednak takie same. Dopóki Irlandczyk będzie oficjalnie na emeryturze, nic się nie zmieni. "Conor McGregor bawi się z ludźmi, jakby byli marionetkami. Jego posty są jak sznurki marionetki z wami wszystkimi. Opublikował „Akceptuję” zaraz po tym, jak wyzwał go Khamzat Chimaev, ale nie obchodzi mnie, co powie ktoś, kto nie walczy. Conor jest na emeryturze!" - wyjaśnił stanowisko swoje i największej firmy MMA na świecie, którą reprezentuje. Pozostaje zatem czekać.