free templates joomla

Krzysztof Jotko vs Makhmud Muradov na UFC Fight Night w październiku!

Muradov vs Jotko30-letni polski zawodnik MMA wagi średniej Krzysztof Jotko (22-4 MMA, 9-4 UFC) zmierzy się z Makhmudem Muradovem (24-6 MMA, 2-0 UFC) z Uzbekistanu podczas imprezy UFC Fight Night, która odbędzie się w dniu 17-go października w nieznanej jeszcze lokalizacji.

Pochodzący z mazurskiej Ornety Jotko jest na fali trzech zwycięstw z rzędu i przed szansą na jej przedłużenie o kolejne co ostatni raz w jego karierze miało miejsce w latach 2014-2016, gdy pokonywał słynnego mistrza KSW Scotta Askhama czy legendę szwedzkiej sceny MMA Tora Troenga. W latach 2017-2018 miał słabszy okres i przegrał z takimi zawodnikami jak Brad Tavares, Uriah Hall czy David Branch.

Polak od kilku lat trenuje na Florydzie w słynnym American Top Team (ATT), tym samym, gdzie jest plejada gwiazd MMA w tym i nasza Joanna Jędrzejczyk. W ostatnim pojedynku Jotko pokonał po niełatwym boju Amerkanina Eryka Andersa na UFC on ESPN 8 w maju br. wcześniej uporał się z pogromcą Oskara Piechoty, Kanadyjczykiem Marckiem-André Barriault. Wszystkie trzy pojedynki Jotko rozstrzygał na pełnym dystanie włączając w to pojedynek z Alenem Amedowskim na UFC on ESPN+ 7 w Sankt Petersburgu. Kolejne zwycięstwo może zapewnić mu nawet wejście do pierwszej 15 rankingu UFC.  

Liczący tyle samo lat Muradov to odrębna historia kariery i wejścia do UFC. Uzbek toczył będzie dopiero trzecią walkę w największej światowej organizacji walk MMA, ale nim managersko zajmuje się najbogatszy pięściarz świata Floyd Mayweather Jr. To jedyny taki przypadek w managerskiej historii legendy boksu. Co to też jest ważne, zajmuje się nim Andrzej Kościelski z Ankos MMA Poznań. Właśnie w grodzie nad Wartą przygotowuje się do swoich walk mieszkający w Czechach zawodnik. Do UFC trafił wykorzystując wakat w pojedynku z Alessio Di Chirico, którego pokonał na UFC Fight Night Copenhagen. Później efektownie znokautował Trevora Smitha na UFC on ESPN 7 w grudniu 2019. Potem miał kolejno odwoływane pojedynki z Antônio Carlosem Júniorem z Brazylii i Amerykaninem Karlem Robesonem. Co najważniejsze w karierze ma pięć porażek z Polakami, w tym dwa razy z Maciejem Różańskim. Teraz jednak to inny poziom i zawodnika i okoliczności.