free templates joomla

Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje na UFC 255

Nurmagomedov vs GaethjePrezes UFC Dana White w wywiadzie dla CNN, największej amerykańskiej stacji informacyjnej oficjalnie zapowiedział i podał datę kolejnej walki mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova (28-0 MMA, 12-0 UFC) z tymczasowym mistrzem Amerykaninem Justinem Gaethje (22-2 MMA, 5-2 UFC). Do pojedynku dojdzie na gali UFC 255 w dniu 24 października br.

Zawodnik z rosyjskiego Dagestanu na początku lipca stracił najważniejszą osobę w swoim życiu, ojca będącego trenerem - Abdulmanapa Nurmagomedova, który zmarł w wyniku komplikacji pokoronawirusowych w szpitalu w Moskwie, gdzie trafił via Machaczkała w końcu kwietnia 2020.

Śmierć ojca była głównym problem w decyzjach o kolejnym występie szanowanego na całym świecie awarskiego sportowca. Kilka dni wcześniej manager zawodnika Ali Abdelaziz już zapowiadał występ, ale nie było jeszcze konkretnego terminu wydarzenia. Khabib ostatni występ zaliczył w ubiegłym roku pokonując w trzeciej rundzie na gali UFC 242 Dustina Pioriera.

Tymczasowy mistrz zastępujący z konieczności Nurmagomedova na UFC 249 pokonał niedoszłego rywala Khabiba, którym był Tony Ferguson. Rywal został poteżnie rozbity w tej walce. Pojedynek udowodnił, że 31-letni "The Highlight" ma argumenty w rękach i jest gotowy na walkę z dagestańskim "Orłem". Gaethje otrzytmał podwójny bonus za “Fight of the Night” i “Performance of the Night” za zakończenie spektakularngo pojedynku. Był to bonus numer 8 i 9 w jego karierze w UFC, gdzie stoczył zaledwie 7 walk. Był to też drugi podwójny bonus i to jest pierwszy taki przypadek. Dodatkowo jest byłym zapaśnikiem ze świetną stójką.