free templates joomla

Pogromca Artura Szpilki, Dereck Chisora planuje debiut w MMA

Dereck ChisoraAngielski pogromca naszego Artura Szpilki w boksie, Dereck Chisora (32-9, 23 KO) zadeklarował przejście do MMA i debiut w organizacji Ballator MMA. 36-letni zawodnik z dzielnicy Finchley w Londynie, już rozpoczął przygotowania do walki prezentując się w trakcie kickboxerskiego i parterowego treningu w klatce klubu London Shootfighters.
    
Urodzony w Mbare w Zimbabwe 36-latek trenował z takimi sławami m.in. jak Michael "Venom" Page. Chisora miał teoretycznie w październiku zmierzyć się z z trzy lata młodszym Oleksandrem Usykiem. Promotor Eddie Hearn z Matchroom Boxing podtrzymuje tę deklarację, więc wygląda na to, że najpierw stoczy walkę bokserską a później trafi do MMA.

W ostatnim wpisie podtrzymał deklarację co do Usyka a wcześniej zaczepił doświadczonego Muhammeda Lawala czyli słynnego "King Mo", który związany był w ostatnich latach z Bellator MMA. Amerykanin jednak zaliczył cztery przegrane walki z rzędu i być może jest to powodem, że do takiego pojedynku może dojść. W każdym razie to bardzo ciekawa opcja, bo Bellator mocno działa na brytyjskim rynku MMA, mając swoją odnogę Bellator Europe.