free templates joomla

Claudia Gadelha vs Yan Xiaonan na UFC Fight Night w Las Vegas

UFC Fight Night Las Vegas Claudia Gadelha vs Yan XiaonanByła pretendtka do pasa mistrzowskiego wagi słomkowej Claudia Gadelha (18-4 MMA, 7-4 UFC) z Brazylii zmierzy się z Chinką Yan Xiaonan (12-1 MMA, 5-0 UFC) podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas (USA) planowanej na 26-go września 2020 roku. Na razie to jedyny znany pojedynek tej gali a jako pierwszy poinformował o niej brazylijski portal combate.com.

Cláudia "Claudinha" Gadelha w ostnim pojedynku z dużym trudem pokonała Amerykankę Angelę Hill na majowej UFC on ESPN 8 na Florydzie. 31-letnia Brazylijka ma rekord 3-1 w ostatnich czterech walkach. Chinka ma 5 zwycięstw z rzędu w UFC i aż 11 ostatnich walk zakończyła wygranymi.

W ostatnim pojedynku rozbiła ciosami naszą Karolinę Kowalkiewicz, doprowdzając do interwencji lekarza i zatrzymania walki, którą Polaka przegrała i okupiła ciężkimi stratami zdrowia. Kowalkiewicz pokonała także "Claudinha" w czerwcu 2017 na gali UFC 212: Aldo vs. Holloway, ale dwa razy musiała wcześniej uznać wyższość Joanny Jędrzejczyk w epickich już dzisiaj pojedynakach.

Mimo wszystko Brazylijka to numer 6 rankingu wagi słomkowej, zaś Chinka jest dopiero 10 w tej klasyfikacji. Na pewno jest to ścisłe zaplecze tym bardziej, że z rywalizacji odpadnie Nina Ansaroff, oczekująca dziecka. Prywatnie to partnerka Amandy Nunes i obie oczekują potomka. Wcześniej pokonała Claudię. Chinka jest rówieśniczką Claudii i także ma 31 lat. Oprócz Zhang Weili jest najwyżej notowaną chińską zawodniczką, z aspiracjami na najwyższe laury. Może tu powtórzyć się sytuacja z "polskim wariantem", gdy Polki królowały w tej kategorii i Joanna Jędrzejczyk była numerem 1 a Karolina Kowalkiewicz numerem 2 tej dywizji.