free templates joomla

Marcin Łazarz vs Adam Kowalski 2 na FEN 29 w Ostródzie?

Marcin Łazarz Czwartkowa informacja o kontuzji Marcina Wójcika (13-7) z Ankos MMA Poznań i jego wycofaniu się z walki z Adamem Kowalskim (12-5-1) na gali FEN 29 w Ostródzie wywołała spekulacje, kto może być następnym rywalem zawodnika Arrachion Olsztyn w walce o pas wagi półciężkiej w planowanej na 22-go sierpnia imprezie. Organizacja gorączkowo poszukiwała wartościowego zastępcy w tym trudnym okresie.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć wybór padł na polskiego weterana Adama Łazarza (12-7), który najprawdopodobniej propozycję przyjął i gotów jest podpisać kontrakt na pojedynek tytułowy. Zawodnik z Białogardu najprawdopodobniej będzie ogłoszony jako rywal Kowalskiego w najbliższych dniach. Co ciekawe będzie to starcie rewanżowe, bowiem w 2017 roku udało mu się pokonać Olsztynianina na gali Runda 7 przez poddanie.

37-letni fighter walczył w wielu polskich i zagranicznych organizacjach. Był też rywalem Marcina Wójcika podczas gali KSW 37, z którym przegrał także przez poddanie. Na koncie zwycięstw ma natomiast nazwisko ostatniego rywala Adama Kowalskiego, Wojciecha Janusza pokonanego na punkty, podczas gali Runda 6 w 2016 roku.

Ze znanych nazwisk, największy sukces Łazarza to wygrana z byłym mistrzem UFC Ricco Rodriguezem na punkty w 2013 roku. Walczył też z najbliższym rywalem w UFC Marcina Tybury, Maximem Grishinem z Rosji. Uległ mu na punkty w Czeczenii. W ostatnim pojedynku Łazarz pokonał zawodnika Valetudo Białystok Piotra Kalenika. Polak karierę zawodową rozpoczął na Wyspach Brytyjskich, ale aktualnie prowawadzi swoją Marcin Łazarz Academy (MLA) w rodzinnym mieście. Czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji.