free templates joomla

Khabib Nurmagomedov o stanie Ojca: Rozpoznaje mnie, ale nie ma z nim komunikacji

Abdulmanap NurmagomedovMistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov, na antenie Pierwszego Kanału rosyjskiej telewizji, poinformował o nowych danych dotyczących stanu zdrowia jego ojca i trenera Abdulmanapa Nurmagomedova, który pod koniec kwietnia trafił do szpitala w Dagestanie z objawami zapalenia płuc. Potem przetransportowano go do specjalnego szpitala w Moskwie i tam wykryto zakażenie koronawirusem Covid-19.

W Dagestanie Nurmagomedov nie chciał poddać się testowi a dodatkowo były problemu z nim w szpitalu. Po tym gdy jego stan zdrowia pogorszył się stan zdrowia tafił do stolicy, gdzie przetransportowano go samolotem, prawdopodobnie na polecenie prezydenta Rosji Władymira Putina.

Tam wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, ponieważ rok wcześniej przeszedł operację serca i istniało zagrożenie życia. Później operowano a w trakcie poinformowano rodzinę, iż Abdulmanap doznał udaru.To była poważna komplikacja.

Sportowiec powiedział, że obecnie stan jego ojca pozostaje poważny, pomimo faktu, że został wyleczony z koronawirusa. „Infekcja ma konsekwencje. W nerkach, w sercu. Rozpoznaje mnie, ale nie ma z nim komunikacji. Jest pod działaniem urządzeń. Każdego dnia odwiedzam go, trzymam go za rękę, gestykuluję licząc, że mnie rozpozna" - powiedział.

19 czerwca trener zawodnika Javier Mendes powiedział, że Nurmagomedov Senior wyzdrowiał z COVID-19. Dodał, że ojciec sportowca miał powikłania po operacji serca. Nurmagomedov Senior poza walczącymi trzema synami w UFC wychował 18 mistrzów świata Sambo Bojowego. Ma tytuł Honorowego Trenera Rosji.