free templates joomla

Michał Materla vs Wilhelm Ott w walce wieczoru plus Mateusz Piskorz, Maciej Różański i Maciej Domin w walkach o pas!

EFM 3 posterStarcie weterana polskiej sceny Mieszanych Sztuk Walki i zarazem byłego mistrza największej polskiej organizacji MMA Michała Materli (27-7) i bez mała legendarnego austriackiego zawodnika Wilhelma Otta (19-17-1) będzie walką wieczoru gali European Fight Masters 3 (EFM 3), która odbędzie się w Dortmundzie w Niemczech w najbliższą sobotę 20-go czerwca. Stawką jest pas wagi średniej organizacji promotora i managera Norberta Sawickiego.

Gala odbędzie się w systemie PPV a dla Materli będzie to pierwszy występ od 2009 roku, gdy na gali Pro Fight w Olsztynie, Szczecinianin pokonał Czecha Bohumila Lungrika. Ostatnią walkę Materla stoczył dla KSW w 2019 roku w maju, ulegając po dramatycznej walce Scottowi Askhamowi. Miał walczyć w marcu z Czechem Patrikiem Kinclem na KSW 53, ale event odwołano.

Wilhelm "The Amazing" Ott był mistrzem Austrii w MMA w wagach 84 kg i 93 kg. Został też mistrzem Europy w 84 kg i zawodowym mistrzem organizacji Vendetta do 77 kg. Karierę zaczął w 2007 roku. W 2019 stoczył 6 pojedynków. I po 2 porażkach 4 z nich wygrał pod rząd. Sensacją było jego przejście na islam w 2018 roku. Rok później na islam przeszła jego żona i oboje stali się zagorzałymi neofitami.

Podczas gali odbędą się aż trzy inne walki o pas. W co-main event weteran KSW walczący m.in. w Bellator MMA  Mateusz Piskorz (14-6) zmierzy się z niemieckim fighterem Mohamedem Grabinskim (19-5). Polak mieszka i trenuje w Irlandii w klubie SBG Irland (SBGI) wraz z Conorem McGregorem. O tytuł mistrzowski wagi półciężkiej zmierzą się powracający do walk Maciej Różański (10-3) i inny zawodnik SBGI Irlandczyk Will Fleury (7-2) toczący walki m.in. w Bellator MMA. Kolejne starcie to walka o pas wagi piórkowej (66 kg), o który walczyć będą Michał Domin (2-0) i Rosjanin Nikolay Grozdev (2-0).