free templates joomla

Floyd Mayweather Jr. opłaca pogrzeb zamordowanego przez policję Georga Floyda

Floyd Mayweather Jr.Amerykański pięściarz Floyd Mayweather Jr. (50-0, 27 KO) w obliczu zamieszek jakie wylały się na ulicach amerykańskich miast, zaproponował finansową pomoc w organizacji pogrzebu rodzinie George'a Floyda, który zmarł po brutalnej akcji policji w Mineapolis w Stanach Zjednoczonych. Infornmację podał portal TMZ Sport.

Według Anzela Jenningsa, dyrektora generalnej wytwórni TMT Music, należącej do boksera, znał on Georga Floyda od dziecka, bo należał on m.in. do hip-hopowej grupy Screwed Up Click. Dlatego rodzina zmarłego zgodziła się przyjąć pomoc Mayweathera Jr. Miał on powiedzieć, że robi „to, co mówi mu serce”. Koszt pogrzebu to 88,500 dolarów i na taką kwotę Mayweather wystawił czek.

G. Floyd został zatrzymany 25 maja w pobliżu sklepu spożywczego, gdzie zdaniem sprzedawcy zapłacił fałszywym banknotem. Wezwał policję, która zabrała go do radiowozu po czym stróże prawa wyciągnęli go z samochodu i położyli na asfalcie. Siedziało na nim jednocześnie trzech policjantów. Jeden z nich przyciskał zatrzymanego kolanem na karku, a on nie stawiając oporu, zaczął narzekać, że nie może oddychać i prosił o rozluźnienie.

Floyd czekNic to nie dało, bo funkcjonariusz Derek Chauvin, niewiele sobie z tego robił klęcząc i beztrosko trzymając ręce w kieszeniach spodni. Jeden z policjantów stał i obserwował na wprost "akcję". Wkrótce zatrzymany się udusił i skonał na oczach nagrywającyh interwencję postronnych widzow. Karetka wezwana po tym wiozła już trupa do szpitala. Czterech policjantów momentalnie zostało zwolnionych po tym z policji. Dodatkowo Derek Chauvin został aresztowany. Okazało się, że w trakcie służby w policji było na niego kilkanaście skarg. Będzie odpowiadał za morderstwo.

Od 26 maja w Minneapolis w stanie Minnesota rozpoczęły się masowe protesty przeciw brutalności policjantów, którym towarzyszą zamieszki i starcia z policją. Niestety rozlało się to na 75 miast w całym USA. Spełnił się nomn omen "czarny scenariusz" zamieszek, z pogromami, rozbojami, strzelaninami i podpaleniami. Aby wzmocnić ochronę porządku, jednostki Gwardii Narodowej i pojazdy pancerne zostały już wprowadzone do miast i obowiązują godziny policyjne.

Mayweather to niepokonany pięściarz wagi półśredniej i junior średniej. Odnotował 50 zwycięstw w boksie zawodowym i miał brązowy medal olimpijski. W sierpniu 2017 roku walczył na poważnie po raz ostatni, gdy pokonał irlandzkiego zawodnika MMA Conora McGregora przez nokaut techniczny. W grudniu 2018 zdemolował lżejszego o kilkanaście kilogramnów 20-letniego zawodnika Kickboxingu Tenshina Nasukawa w Japonii. Jest najbogatszym pięściarzem w historii i jednym z najbogatszych sportowców ostatentacyjnie obnoszącycm się z pieniędzmi, stąd przydomek "Money".