free templates joomla

Uczniowie proszą by nie wierzyć w plotki o śmierci Abdulmanapa Nurmagomedova

Abdulmanap & Khabib NurmagomedovUczniowie i zawodnicy trenera Abdulmanapa Nurmagomedova poprosili o zdementowanie pogłosek o jego śmierci, jakie z szybkością błyskawicy zaczęły rozprzestrzeniać się w sieci w ostatnich dniach. Nie można powiedzieć, że trener, który wychował 18 mistrzów świata w Bojowym Sambo czuje się dobrze, ale parafrazując Marka Twaina: "Jak panowie widzicie, plotki o mojej śmierci są mocno przesadzone" - tak i w przypadku Nurmagomedova Seniora okazały się "mocno wybiegające w przyszłość".

Przypomnijmy, że ojciec aktualnego mistrza UFC w wadze lekkiej Khabiba Nurmagomedova, pod koniec kwietnia trafił do szpitala w Dagestanie z objawami zapalenia płuc. Potem przetransportowano go do specjalnego szpitala w Moskwie i tam wykryto zakażenie koronawirusem Covid-19. W Dagestanie Nurmagomedov nie chciał poddać się testowi a dodatkowo były problemu z nim w szpitalu. Po tym jak pogorszył się stan zdrowia tafił do stolicy, gdzie przetransportowano go samolotem.

Już tam wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, ponieważ rok wcześniej przeszedł operację serca i istniało zagrożenie życia. Później operowano a w trakcie poinformowano rodzinę, iż Abdulmanap doznał udaru. Aktualnie stan jest ciężki, ale stabilny. Dodatkowo stan zdrowia Nurmagomedova seniora monitorowany jest przez administrację prezydenta Putina.

Sportowcy wezwali rodaków, aby życzyli trenerowi szybkiego powrotu do zdrowia. Proszą też mieszkańców Dagestanu, aby nie wierzyli w mało wiarygodne źródła i nie rozpowszechniali fałszywych informacji.