free templates joomla

Albert Duraev powróci na KSW 54? Gala 8 sierpnia?

Albert DuraevBardzo powoli zapełnia się karta walk najbliższej gali KSW 53 zaplanowanej na 11-go lipca 2020, ale kibice już myślą o kolejnych wydarzeniach i także personaliach. Z grubsza wiemy na kogo można liczyć przy najbliższym wydarzeniu, ale też już wiadomo kogo na nim nie zobaczymy. Jak poinformował rosyjskich internatów czeczeński zawodnik Albert Duraev (12-3), organizacja KSW poleciła mu przygotowywanie się do kolejnego wydarzenia po lipcowej gali.

Wydarzenie KSW 54 według naszych informacji odbędzie się w dniu 8-go sierpnia, choć nie jest wykluczone przeniesienie gali na 15-go sierpnia, które jest ustawowo kościelnym i państwowym świętem a dodatkowo stacja Polsat ma na razie ten termin jeszcze wolny. A przynajmniej tak wynika z programu stacji na dzień dzisiejszy. Nie jest też jasne czy wydarzenie w sierpniu odbędzie się na otwartej stacji czy w systemie PPV.

Były mistrz organizacji ACB niespodziewanie na początku roku 2020 podpisał umowę z KSW, po opuszczeniu ACB przemianowanej na ACA i fiasku rozmów z UFC i innymi podmiotami. Czeczeński mistrz debiutować na marcowej KSW 53 w Łodzi przeciwko Abusupiyanowi "Abusowi" Magomedovowi (23-4-1), pochodzącemu z Dagestanu, który trenuje w niemieckim UFD Gym Dusseldorf. Niestety epidemia Koronawirusa, spowodowała odwołanie gali.

Teraz zapewne sprawa pojedynku powróci na tapetę. Wjazd Magomedova z Niemiec do naszego kraju, nie powinien nastręczać trudności, ale otwarte pozostaje pytanie czy wjazd Duraeva z Rosji będzie tak prosty skoro ten kraj a Kaukaz w szczególności ma największe przyrosty zakażeń Koronawirusem Covid-19?

Warto przypomnieć, że o życie walczy zakażony ojciec mistrza UFC Kahabiba Nurmagomedova i wielki mecenas sportów walki Ramzan Kadyrow, było nie było - prezydent Czeczenii. Oni jednak mogą liczyć na specjalny szpital wojskowy, przystosowany do walki z koronawirusem na mocy specjalnego zarządzenia Władymira Putina. Pozostali mieszkańcy Kaukazu w tym i zawodnicy MMA nadal pozostają w zagrożeniu. Tym nie mniej liczymy, że do lipca wjazd z Rosji nie będzie nastręczał trudności, choć takie mogą być w wewnętrznej komunikacji w tym kraju.