free templates joomla

Walka Oskar Piechota vs Marc-André Barriault przeniesiona na UFC Fight Night APEX w Las Vegas

Oskar Piechota vs Marc-Andre BarriaultZ powodu pandemii koronawirusa w nowe miejsce organizacja Ultimate Fighting Championship przeniosła galę i walkę polskiego zawodnika wagi średniej Oskara Piechoty (11-3 MMA, 2-3 UFC), który ma zmierzyć się z Kanadyjczykiem Marckiem-Andre Barriaultem (11-4 MMA, 0-3 UFC).

Pierwotnie pojedynek miał odbyć się podczas gali UFC Saskatoon dokładnie tego samego dnia czyli 20-go czerwca 2020 roku w hali SaskTel Centre w Saskatoon w Kanadzie, ale teraz wydarzenie UFC Fight Night APEX trafi do Las Vegas w USA.

I tak jak pisaliśmy wcześniej: dla obu zawodników to walka o pozostanie w UFC, bowiem Kanadyczyk tak jak i Oskar ma na koncie po 3 porażki z rzędu. Polak ostatniej porażki doznał z debiutującym Punahele Soriano na UFC 245 i wielu myślało, że będzie to koniec utalentowanego zawodnika w UFC. Na szczęście ma teraz okazję udowodnić swoje walory.

Barriault to były rywal Krzysztofa Jotko z gali UFC 240: Holloway vs. Edgar, gdzie Polak wygrał niejednogłośnie ten pojedynek. Wszystkie trzy walki Kanadyjczyka były przegrane na punkty po ciężkich bataliach, gdzie nie oddał ani centymetra oktagonu. Warto mieć na uwadze przy typowaniu walki z Piechotą. Ostatnia porażkę poniosł już po walce z Jotko z Jun Yong Parkiem z Korei w grudniu 2019. Od tego czasu pauzuje.